Divočinu v Liberci ovládla Sparta, Kováře odváželi na nosítkách. Dynamo zvládlo derby. Rytíři padli v důležité bitvě

Kompletní 35. kolo hokejové extraligy bylo na programu v pátek. Dynamo vyhrálo ve třetím východočeském derby sezony na ledě Hradce Králové 3:2. Třaskavý souboj v Liberci ovládla Sparta, po výhře 4:3 se ale strachuje o gólmana Jakuba Kováře, který v průběhu druhé třetiny opouštěl ledovou plochu na nosítkách po zásahu pukem do oblasti krku. Kometa přehrála 4:3 Olomouc. Souboj o důležité body prohrálo Kladno po samostatných nájezdech v Mladé Boleslavi (3:4). Úřadující mistr z Třince potřetí v sezoně zdolal Karlovy Vary (3:0). Plzeň vyhrála 2:1 nad Vítkovicemi, porazila je také potřetí. Litvínov zvítězil 4:3 v prodloužení nad Českými Budějovicemi.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Liberec - Sparta, liberecký Vlach svou dělovkou zranil brankáře Sparty KovářeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Dynamo ovládlo i třetí východočeské derby sezony a na ledě Hradce Králové slavilo výhru 3:2. Vítězný gól vstřelil Martin Kaut. Pardubice zůstávají druhé se ztrátou bodu na vedoucí Spartu, mají ale dva zápasy k dobru. Hradec je sedmý.

Hradec Králové - Pardubice (35. kolo)

Sparta ovládla dramatické utkání v Liberci 4:3 a uhájila první příčku. Svůj druhý a zároveň rozhodující gól zaznamenal ve třetí třetině Roman Horák při dvojitém oslabení Pražanů. Sparta počtvrté za sebou naplno bodovala. Bílí Tygři jsou na páté příčce.

Liberec - Sparta (35. kolo)

Litvínov ovládl domácí utkání proti Motoru až v prodloužení. Chemici přitom už v páté minutě vedli 3:1, náskok ale prohospodařili. V čase 62:39 tak musel duel rozhodnout v přesilovce Nicolas Hlava. Domácí bodovali potřetí za sebou a jsou čtvrtí, hosté naopak prohráli čtvrtý zápas z posledních pěti a jsou šestí.

Litvínov - České Budějovice (35. kolo)

Kladno prohrálo 3:4 po samostatných nájezdech v důležitém záchranářském souboji proti Mladé Boleslavi. Rozhodující nájezd zaznamenal Tomáš Fořt. Rytířům nepomohly pátou porážku v řadě odvrátit ani dva góly lotyšského útočníka Eduardse Tralmakse. Náskok předposledního Kladna na poslední Bruslaře se ztenčil na rozdíl dvou bodů.

Mladá Boleslav - Kladno (35. kolo)

Hokejisté Plzně zdolali Vítkovice i potřetí v sezoně. Na domácím ledě zvítězili 2:1 a připsali si třetí triumf v posledních čtyřech zápasech. Rozhodující trefu zaznamenal útočník Ondřej Matýs, který v utkání připsal i jednu asistenci. Škodovka je v tabulce desátá, Ridera dvanáctá.

Plzeň - Vítkovice (35. kolo)

Hokejisté Třince vyhráli v Karlových Varech jasně 3:0. Druhé čisté konto v sezoně si připsal Ondřej Kacetl, dva góly zaznamenal útočník Daniel Voženílek. Oceláři porazili Energii i potřetí v tomto ročníku a zůstávají třetí. Vary jsou deváté.

Karlovy Vary - Třinec (35. kolo)

Kometa ukončila devítizápasové čekání na plný bodový zisk proti Olomouci. Výhru 4:3 režíroval dvěma góly útočník Andrej Kollár. Kohouti prohráli třetí z posledních čtyř zápasů a jsou na 11. místě tabulky, Brno je osmé.