SESTŘIH: Bruslaři už nejsou poslední, v Hradci rozhodli v prodloužení

Hokejisté Mladé Boleslavi zvítězili v dohrávaném 29. kole extraligy na ledě Hradce Králové 3:2 v prodloužení. Utkání rozhodl v čase 64:30 slovenský útočník Róbert Lantoši. Bruslaři se triumfem odlepili ode dna tabulky, Mountfield s Laurikainenem v brance ani popáté nevyhrál.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Mountfield HK vs. BK Mladá Boleslav 2:3 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Boleslav využila hned první střelecký pokus. Z prostoru před brankou se nemýlil Pavol Skalický po přihrávce od Filipa Pavlíka, bývalého obránce Mountfieldu.

Hradec Králové - Mladá Boleslav 0:1 (3. Skalický)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí byli nejblíže vyrovnání ve 27. minutě. Překvapivá Okuliarova střela skončila ale jen na horní tyčce.

Hradec Králové - Mladá Boleslav, tyčka domácíchVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Bruslařům stačilo jen devět střel k tomu, aby šli po druhé třetině do šatny s dvougólovým náskokem. Ve 38. minutě se prosadil Ondřej Roman.

Hradec Králové - Mladá Boleslav 0:2 (38. Roman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí se gólu přecejen dočkali. Kanadský obránce Jérémie Blain v 51. minutě propálil od modré vše, co mu stálo v cestě.

Hradec Králové - Mladá Boleslav 1:2 (51. Blain)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V čase 57:37 pak pak poslal utkání do prodloužení další Kanaďan Giorgio Estephan.

Hradec Králové - Mladá Boleslav 2:2 (58. Estephan)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Duel rozhodl 29 vteřin před koncem prodloužení slovenský útočník Róbert Lantoši po přihrávce Pyrochty.

Hradec Králové - Mladá Boleslav 2:3 pp (64. Lantoši)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Mountfield Hradec Králové - BK Mladá Boleslav 2:3 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 51. Blain (Pilař), 58. Estephan (T. Pavelka, Blain) - 3. Skalický (F. Pavlík, Lantoši), 38. O. Roman (Fořt), 65. Lantoši (Pyrochta). Rozhodčí: Hradil, Vrba - Axman, Blažek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 2987
Hradec Králové: Laurikainen - Blain, Kalina, Pláněk, T. Pavelka, Freibergs, Jank - Jasper, Tamáši, Perret - Jergl, Miškář, Okuliar - Eberle, Estephan, Šťastný - Zachar, Pilař, R. Pavlík - A. Novotný. Trenér: T. Martinec
Mladá Boleslav: F. Novotný - Bernad, Pyrochta, F. Pavlík, A. Čech, Lintuniemi, Gewiese, Křepelka - Lantoši, Fořt, Skalický - O. Rohlík, O. Roman, Malát - Rohdin, Hradec, Dvořáček - Závora, Pitule, Krivošík. Trenér: Král