SESTŘIH: Východočeské derby opět pro Pardubice! Dynamo dál stíhá vedoucí Spartu

I třetí východočeské derby v sezoně končí tříbodovým triumfem Pardubic. Dynamo vyhrálo v Hradci Králové 3:2 a dál zůstává jen bod za vedoucí Spartou (ta má odehráno o dva zápasy více), na jejímž ledě se představí ve středečním šlágru. Oba góly Mountfieldu vstřelil David Šťastný, vítěznou trefu hostů zaznamenal ve 30. minutě Martin Kaut.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Mountfield HK vs. HC Dynamo Pardubice 2:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Pardubice v derby udeřily záhy. Ve 2. minutě se trefil Peter Čerešnák.

Hradec Králové - Pardubice 0:1 (2. Čerešňák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A další trefa Dynama přišla v 10. minutě při přesilovce. Báječnou kombinaci zakončoval osamocený Lukáš Radil.

Hradec Králové - Pardubice 0:2 (10. Radil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Za Hradec Králové mohl snížit Kanaďan Jasper, z bezprostřední blízkosti ale trestuhodně nedokázal dotlačit puk do branky.

Hradec Králové - Pardubice, Jasper selhal v tutovce Video: Tipsport Extraliga / BPA

David Šťastný ale přece jen zařídil radost pro domácí, z levého kruhu se v 16. minutě při přesilovce trefil ke vzdálenější tyči.

Hradec Králové - Pardubice 1:2 (16. D. Šťastný)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vyrovnání se domácí fandové nedočkali. Naopak ve 30. minutě z levého kruhu na přední tyč překvapil Lukáše v domácí bráně Martin Kaut.

Hradec Králové - Pardubice 1:3 (30. M. Kaut)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí se ovšem zdaleka nevzdávali. Ve 32. minutě se podruhé v zápase trefil Šťastný.

Hradec Králové - Pardubice 2:3 (32. D. Šťastný)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na konci druhé třetiny se před brankou Hradce strhla bitka, do níž se zapojilo hned několik hráčů. Menší trest za hrubost vyfasovali domácí Pláněk a hostující Radil.

Hradec Králové - Pardubice, hromadná potyčka po šanci hostůVideo: Tipsport Extraliga / BPA

35. kolo hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové - HC Dynamo Pardubice 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 16. Šťastný (Freibergs, Jasper), 31. Šťastný (T. Pavelka) - 2. Čerešňák (A. Musil), 10. Radil (L. Sedlák, Paulovič), 30. M. Kaut (Paulovič, Hájek). Rozhodčí: Mrkva, Ondráček - Lhotský, Hnát. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Diváci: 6332.
Hradec Králové: Lukáš - Blain, Kalina, Pláněk, T. Pavelka, Freibergs, Jank - Estephan, Miškář, Šťastný - Jasper, Tamáši, Perret - Jergl, Zachar, Okuliar - Eberle, Pilař, R. Pavlík. Trenér: T. Martinec.
Pardubice: Will - Čerešňák, Hájek, Košťálek, J. Kolář, Hrádek, Vála, Bučko - M. Kaut, L. Sedlák, Paulovič - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Cienciala, Poulíček, Mandát - Pochobradský, A. Musil, Říčka. Trenér: Varaďa.