SESTŘIH: Skvělý Söderlund dovedl Plzeň k výhře v Hradci

Plzeň dokázala v Hradci Králové vydřít cennou výhru 2:1 po samostatných nájezdech. Hrdinou Západočechů byl švédský forvard Tim Söderlund. Nejprve v základní hrací době poslal Škodu do vedení a v nájezdech vystřelil hostům bod navíc. Plzeň si připsala druhou výhru v řadě, což se jí v probíhajícím ročníku podařilo teprve podruhé.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Mountfield HK vs. HC Škoda Plzeň 1:2 snVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Mountfield mohl jít v 15. minutě do vedení, ale střelu Freibergse zastavila tyč plzeňské svatyně.

Hradec Králové - Plzeň, tyčka FreibergseVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Na první branku si fanoušci museli počkat až do 39. minuty. K radosti hloučku hostujících fanoušků se trefil Švéd Söderlund a zajistil Západočechům vedení.

Hradec Králové - Plzeň 0:1 (39. Söderlund)Video: Tipsport Extraliga / BPA

24 střeleckých pokusů domácích plzeňský Hlavaj kryl, ale na ten pětadvacátý už byl krátký. V 50. minutě se Hradec dočkal vyrovnání. Premiérovou trefu v sezoně zapsal obránce Kalina.

Hradec Králové - Plzeň 1:1 (50. Kalina)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V nájezdech nejprve uspěli s bekhendovými blafáky na domácí straně Chalupa a za hosty Holešinský. Bod navíc vystřelil Plzni ve čtvrté sérii Söderlund.

Hradec Králové - Plzeň 1:2 sn (rozh. nájezd Söderlund)Video: Tipsport Extraliga / BPA

25. kolo hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové - HC Škoda Plzeň 1:2 po sam. náj. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 50. Kalina (Šťastný) - 39. Söderlund (Indrák, Lev), rozhodující nájezd Söderlund. Rozhodčí: Kika, Vrba - Rampír, Bohuněk. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 3771.
Hradec Králové: Lukáš - Blain, Jank, Pláněk, Kalina, Freibergs, T. Pavelka, Marcel - Jergl, Miškář, Okuliar - Jasper, Tamáši, Šťastný - Estephan, Lalancette, Perret - Chalupa, Pilař, K. Lang. Trenér: T. Martinec.
Plzeň: Hlavaj - Zámorský, Malák, Dujsík, Laakso, Kvasnička, Piskáček, Houdek - Holešinský, Mertl, Schleiss - Lev, Indrák, Söderlund - Rekonen, Jansa, Pour - Matýs, P. Straka, Hrabík. Trenér: Kořínek.