SESTŘIH: Vary přejely Spartu a mají jisté předkolo play off

Hokejisté Karlových Varů v 51. kole extraligy přehráli 5:1 Spartu a před závěrečným kolem základní části si zajistili postup do předkola play off, protože na třináctou Mladou Boleslav mají aktuálně náskok nedostižných čtyř bodů. Energie uspěla po šesti porážkách.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Energie Karlovy Vary vs. HC Sparta Praha 5:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ještě před startem zápasu se za 56 055 korun vydražila maska Dominika Frodla. Výtěžek putuje Janě Baloušové Fričové, jejíž dcera je nemocná. Dalších 60 tisíc přidali sami hráči.

Karlovy Vary - Sparta, ceremoniál k dražbě masky domácího FrodlaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Do první velké šance se dostal v osmé minutě sparťanský Buchtele, jeho teč však karlovarský brankář Frodl kryl.

Karlovy Vary - Sparta, šance sparťanského BuchtelehoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Skóre utkání otevřel sparťanský útočník Filip Chlapík.

Karlovy Vary - Sparta 0:1 (18. Chlapík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Následně se ve velké šanci ocitl domácí Redlich, na Kováře ale nevyzrál.

Karlovy Vary - Sparta, šance domácího RedlichaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Nejprve mohl zvýšit na 2:0 sparťan Forman, ale tváří tvář Frodlovi neuspěl.

Karlovy Vary - Sparta, samostatný únik hostujícího FormanaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Poté, co domácí přečkali velkou šanci Sparty, sami udeřili. Z protiútoku se po hezké kombinaci prosadil zkušený Černoch.

Karlovy Vary - Sparta 1:1 (31. Černoch)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 34. minutě si Sparta mohla vzít vedení zpět, jenže Forman ani v jedné ze svých dvou velkých šancích nad Frodlem nevyzrál.

Karlovy Vary - Sparta, velká šance hostujícího FormanaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Varům se ve druhé třetině podařilo skóre otočit zásluhou Procházky, který využil přesilovku.

Karlovy Vary - Sparta 2:1 (38. O. Procházka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 50. minutě dostaly Vary přesilovku, když Mikliš trefil pěstí Černocha.

Karlovy Vary - Sparta, faul hostujícího MiklišeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 51. minutě využil Černoch přesnou střelu přesilovku 5 na 3, gól potvrdily až videozáběry.

Karlovy Vary - Sparta 3:1 (51. Černoch)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na 4:1 dal domácím jistotu Hladonik.

Karlovy Vary - Sparta 4:1 (53. Hladonik)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Zápas definitivně rozhodl Ikka Kangasniemi, který sólový únik na dvakrát proměnil a Vary si tak zajistily účast v play off.

Karlovy Vary - Sparta 5:1 (55. Kangasniemi)Video: Tipsport Extraliga / BPA

51. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 5:1 (0:1, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 31. Černoch (Kangasniemi, Bartejs), 38. O. Procházka (Kangasniemi, Plutnar), 51. Černoch, 53. Hladonik (Černoch, McFadden), 55. Kangasniemi (Bartejs) - 18. Chlapík (P. Kousal, Kempný). Rozhodčí: Veselý, Jaroš - Gerát, Zíka. Vyloučení: 4:10. Využití: 3:0. Diváci: 3674.
Karlovy Vary: Frodl - Bartejs, Mikyska, Plutnar, Huttula, Stříteský, McFadden, Dlapa - O. Beránek, Černoch, Kangasniemi - O. Procházka, Gríger, Rachůnek- Koffer, Hladonik, Redlich - Kružík, Kofroň, Čihař. Trenér: Eismann.
Sparta: Jakub Kovář - Moravčík, Kempný, Mikliš, Krejčík, Irving, Beaudin - Řepík, Sobotka, Forman - P. Kousal, D. Vitouch, Chlapík - Hrabík, Konečný, Buchtele - Mužík, Lajunen, Harper. Trenér: Hořava.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.