SESTŘIH: Karlovy Vary utrpěly první prohru v novém roce, zářili třinečtí Voženílek s Kacetlem

První prohru v kalendářním roce 2024 utrpěly Karlovy Vary, které na domácím ledě podlehly Třinci 0:3. Dva góly úřadujících mistrů vstřelil Daniel Voženílek, druhým čistým kontem v sezoně se blýskl gólman Ondřej Kacetl.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Energie Karlovy Vary vs. HC Oceláři Třinec 0:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Třinec hájil třetí místo v Karlových Varech, s nimiž dosud neztratil v sezoně ani bod. A záhy nakročil k dalšímu úspěchu, Růžička otevřel skóre v 5. minutě. Při hře ve čtyřech na obou stranách našel Jeřábek bekhendem zpoza branky právě třineckého kanonýra, který překonal Frodla.

Karlovy Vary - Třinec 0:1 (5. M. Růžička)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Zvýšit náskok Ocelářů mohl Pánik, který se dostal za obranu Energie, položil si i gólmana Frodla, jenže pak zamířil jen do levé tyče.

Karlovy Vary - Třinec, hostující Pánik v gólové šanci trefil pouze tyčVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Hned v první minutě třetí třetiny už se Třinec druhého gólu dočkal. Parádní kombinaci elitního útoku zakončoval po souhře Nestrašila s Růžičkou Daniel Voženílek.

Karlovy Vary - Třinec 0:2 (41. Voženílek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 60. minutě tentýž hráč pečetil výhru hostů do prázdné brány.

Karlovy Vary - Třinec 0:3 (60. Voženílek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

35. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávka: 5. M. Růžička (J. Jeřábek), 41. Voženílek (M. Růžička, Nestrašil), 60. Voženílek (Nestrašil, M. Růžička). Rozhodčí: Hribik, M. Sýkora - Brejcha, Thuma. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 3355.
Karlovy Vary: Frodl - Huttula, Plutnar, Stříteský, M. Rohan, Bartejs, A. Rulík, Tureček - Kangasniemi, Hladonik, Rachůnek - O. Beránek, Černoch, Jiskra - O. Procházka, Kofroň, Redlich - Kružík, R. Přikryl, Koffer. Trenér: Bruk.
Třinec: Kacetl - Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Polášek, J. Jeřábek, Adámek - M. Růžička, Nestrašil, Voženílek - Kurovský, P. Vrána, Pánik - Hrehorčák, Sikora, M. Roman - Walega, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.