SESTŘIH: Rytíři berou proti Varům jen bod, selhali v nájezdech

Hokejisté Kladna prohráli v 26. kole Tipsport extraligy na svém ledě s Karlovými Vary 2:3 po samostatných nájezdech. Středočeši jsou v tabulce třináctí, na poslední Boleslav, která má dva zápasy navíc, mají náskok pěti bodů. Západočeši zůstávají na desátém místě. Za vítěze se v nájezdech prosadili Ondřej Procházka a Tomáš Rachůnek, domácí vyšli naprázdno.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Rytíři Kladno vs. HC Energie Karlovy Vary 2:3 snVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Kladno nevstoupilo do duelu s Karlovými Vary dobře. V 6. minutě poslal hosty do vedení Gríger.

Kladno - Karlovy Vary 0:1 (6. Gríger)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Rytíři našli cestu za Frodlova záda těsně před polovinou utkání, na 1:1 srovnal Strnad, který tečoval Hejdovo nahození.

Kladno - Karlovy Vary 1:1 (29. Strnad)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Středočeši se poprvé v zápase dostali do vedení v 47. minutě po brance Denise Kusého, který využil po pěkné individuální akci přesilovou hru.

Kladno - Karlovy Vary 2:1 (47. Kusý)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O necelé dvě minuty později mohlo Kladno vedení navýšit. Jakub Klepiš se dostal do úniku a Hladonik ho zastavil nedovoleně, a tak měl možnost složit reparát z trestného střílení. Frodl ho ale skvěle vychytal.

Kladno - Karlovy Vary, trestné střílení KlepišeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Energie to dokázala potrestat. Nejprve sice hrála ve třech proti pěti, ale Rytíři se dvakrát během jedenácti sekund také nechali dvakrát vyloučit. Chvilku se tak hrálo neobvykle tři na tři, načež se oba hostující hráči vrátili na led a výhodu dvou mužů v poli využil Jiří Černoch.

Kladno - Karlovy Vary 2:2 (56. Černoch)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vítěznou branku si v nájezdech připsal Ondřej Procházka, po němž se trefil také Tomáš Rachůnek. Domácí nepřekonali Frodla ani v jediném případě.

Kladno - Karlovy Vary 2:3 sn (roz. nájezd O. Procházka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

26. kolo hokejové extraligy:
Rytíři Kladno - HC Energie Karlovy Vary 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 29. Strnad (T. Hejda), 47. Kusý (Ticháček) - 6. Gríger (T. Rachůnek, Kangasniemi), 56. Černoch (Zetterberg, Plutnar), rozhodující sam. nájezd O. Procházka. Rozhodčí: Jaroš, Šindel - V. Svoboda, Hnát. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 2054.
Kladno: Brízgala - T. Hejda, Dotchin, Martenet, Ticháček, Slováček, Veber - Kusý, Klepiš, Tralmaks - Jarůšek Pytlík, Sideroff - M. Procházka, Melka, Smoleňák - O. Bláha, Babka, Strnad. Trenér: O. Vejvoda ml.
Karlovy Vary: Frodl - Plutnar, Huttula, Stříteský, Havlín, Dlapa, Pulpán, Rulík - Kangasniemi, Gríger, T. Rachůnek - O. Beránek, Jiskra, O. Procházka - Zetterberg, Černoch, Hladonik - Kružík, Koffer, T. Redlich. Trenér: Bruk.