SESTŘIH: Kladno prohrálo patnáctý zápas v řadě, nepomohl ani navrátilec Jágr

Hokejisté Kladna prohráli patnáctý zápas v řadě, tentokrát nestačili na domácím ledě na Vítkovice 2:3. Hlavním hrdinou hostí byl útočník Jakub Kotala, jenž vstřelil dvě branky. Do sestavy Rytířů se po třízápasové pauze vrátil Jaromír Jágr, ani on však nedokázal domácí nakopnout. Šanci na reparát dostanou kladenští již za dva dny, kdy přivítají opět doma stejného soupeře.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Rytíři Kladno vs. HC Vitkovice Ridera 2:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Vítkovický útočník Petr Chlán mohl udeřit hned v první minutě, prázdnou branku ale trestuhodně netrefil.

Kladno–Vítkovice, šance ChlánaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Hokejisté Kladna skvěle vyřešili přečíslení dva na jednoho, když Frolík předložil Bláhovi puk před odkrytou svatyni, ten se nemýlil, domácí v šesté minutě otevřeli skóre zápasu. Úvodní brance duelu přihlížel ze střídačky navrátivší se Jaromír Jágr.

Kladno–Vítkovice 1:0 (6. Bláha)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jakub Kotala využil zaváhání kladenské defenzivy, střelou pod horní tyč srovnal ve 27. minutě na 1:1.

Kladno–Vítkovice 1:1 (27. Kotala)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jaromír Jágr se snažil strhnout vedení na stranu Rytířů, brankáře hostí Lukáše Klimeše však prostřelit nedokázal.

Kladno–Vítkovice, šance domácího JágraVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Lotyšský forvard v dresu Kladna Eduards Tralmaks využil přesnou střelou z první přesilovku, Rytíři vedli 2:1.

Kladno–Vítkovice 2:1 (43. Tralmaks)Video: Tipsport Extraliga / BPA

S koncem hostující přesilovky se prosadil vítkovický obránce Willie Raskob, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě, hosté srovnali na 2:2.

Kladno–Vítkovice 2:2 (48. Raskob)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vítkovice dokonaly obrat, během 58 vteřin vstřelily druhou branku. Svůj druhý gól v zápase zapsal Kotala.

Kladno–Vítkovice 2:3 (49. Kotala)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kladenský Deven Sideroff dostal možnost trestného střílení, v něm ale nedokázal vyzrát na hostujícího gólmana Klimeše.

Kladno–Vítkovice, Sideroff neproměnil trestné stříleníVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Dohrávka 29. kola hokejové extraligy:
Rytíři Kladno – HC Vítkovice Ridera 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 6. O. Bláha (Jarůšek), 43. Tralmaks (Ticháček, Klepiš) – 27. Kotala (Prčík, T. Šoustal), 48. Raskob (P. Zdráhal, Roberts Bukarts), 49. Kotala (Lakatoš, Chlán). Rozhodčí: Hribik, Květoň – J. Svoboda, Hynek. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 2673
Kladno: Mitens – Ticháček, T. Hejda, Slováček, Nemčík, Veber, Martenet, Babka – Tralmaks, Klepiš, Sideroff – Smoleňák, Melka, M. Procházka – Frolík, Jarůšek, O. Bláha – Jágr, Vimmer, Strnad. Trenér: O. Vejvoda ml.
Vítkovice: Klimeš – Raskob, Percy, L. Kovář, Mikuš, Grman, Auvitu, Prčík – Lakatoš, Chlán, Rihards Bukarts – P. Zdráhal, M. Barinka, Fridrich – Peterek, Krieger, Roberts Bukarts – T. Šoustal, Claireaux, Kotala. Trenér: Trnka