SESTŘIH: Liberec zlomil mizernou sérii, Litvínov nestačil

Hokejisté Liberce porazili v 43. kole Tipsport extraligy na svém ledě Litvínov 6:2. Hosté sice smazali dvoubrankový náskok Tygrů, pak však již kralovali domácí a po třech porážkách v řadě naplno bodovali.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Bílí Tygři Liberec vs. HC Verva Litvínov 6:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

První branku zápasu mezi Libercem a Litvínovem vstřelil sedmnáctiletý bek domácích Galvas, který si tak připsal druhý gól v sezoně.

Liberec–Litvínov 1:0 (8. Galvas)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na dvoubrankový rozdíl zvýšil v 17. minutě z přesilové hry Tygrů Filippi.

Liberec–Litvínov 2:0 (17. Rychlovský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Obrovskou šanci spálil těsně před přestávkou litvínovský Hlava, který ve vyložené pozici nedokázal překonat Krále.

Liberec–Litvínov, neproměněná šance HlavyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté se snížení dočkali v 26. minutě díky Zygmuntovi, který prostřelil libereckého gólmana.

Liberec–Litvínov 2:1 (26. Zygmunt) Video: Tipsport Extraliga / BPA

Uběhlo dalších 44 sekund a bylo vyrovnáno. Přesilovou hru využil Koblasa.

Liberec–Litvínov 2:2 (26. Koblasa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Liberec však rychlé vyrovnání hostů nezlomilo, ještě do konce druhé třetiny mu vrátil těsný náskok Faško-Rudáš.

Liberec–Litvínov 3:2 (37. Faško-Rudáš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Nepříjemný moment pro Faško-Rudáše, který se srazil s litvínovským gólmanem Zajíčkem.

Liberec–Litvínov, srážka Faško-Rudáše s gólmanemVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A právě slovenský útočník se v přesilovce postaral o to, že Tygři vedli v 49. minutě znovu o dvě branky.

Liberec–Litvínov 4:2 (49. Faško-Rudáš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Případný odpor hostů definitivně zlomil pátou brankou v přesilové hře Filippi.

Liberec - Litvínov 5:2 (54. Filippi)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Rezignovaný Litvínov pak inkasoval i pošesté, kdy se prosadil Birner.

Liberec–Litvínov 6:2 (55. Birner)Video: Tipsport Extraliga / BPA

43. kolo hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec – HC Verva Litvínov 6:2 (2:0, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 8. T. Galvas (Flynn, Filippi), 17. Rychlovský (Filippi), 37. Faško-Rudáš (Filippi, McCoshen), 49. Faško-Rudáš (Filippi, Melancon), 54. Filippi (Rychlovský, Melancon), 55. Birner (J. Šír) – 26. Zygmunt (Kirk, Abdul), 26. Koblasa (Jaks). Rozhodčí: Hribik, Mejzlík – Kajínek, Lhotský. Vyloučení: 4:6, navíc J. Vlach – Havelka oba 5 min. Využití: 3:1. Diváci: 7286
Liberec: D. Král – McCoshen, Melancon, Knot, Budík, M. Ivan, T. Galvas, Derner – Rychlovský, Filippi, Faško-Rudáš – Flynn, A. Najman, Hawryluk – Birner, Bulíř, Kelly Klíma – J. Vlach, J. Šír, Zachar. Trenér: Pešán
Litvínov: Zajíček – Baránek, D. Zeman, Zile, Jaks, Czuczman, Demel, Šalda – A. Kudrna, Jícha, Zygmunt – Hlava, D. Kaše, Koblasa – Maštalířský, Kirk, Abdul – Slavík, Havelka. Trenér: Mlejnek

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.