SESTŘIH: Olomouc jde do vedení v sérii proti Liberci. Na gól se čekalo až do prodloužení

Hokejisté Olomouce zvítězili v úvodním utkání předkola play off extraligy na ledě Liberce 1:0 v prodloužení. V základní hrací době ve vyřazovacích bojích gól nepadl teprve podeváté v historii. Zápas rozhodl v čase 62:23 při přesilovce útočník Hanáků Jakub Orsava, gólman Branislav Konrád potřeboval k čistému kontu 34 úspěšných zákroků.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Bílí Tygři Liberec vs. HC Olomouc 0:1 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Olomoucký Rok Macuh povalil před libereckou brankou Vlacha, nic vážnějšího z toho ale nakonec nebylo.

Liberec - Olomouc, hostující Macuh povalil VlachaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Do první nebezpečné šance se dostali Hanáci, konkrétně Pláněk. Liberecký gólman Král ale jeho dorážku skvěle zlikvidoval.

Liberec - Olomouc, liberecký Král skvěle vychytal PláškaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Po faulu olomouckého Mareše na Zachara nařídili rozhodčí trestné střílení. Liberecký Flynn ho ale proti Konrádovi neproměnil.

Liberec - Olomouc, domácí Flynn neproměnil trestné stříleníVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Na gól se dál čekalo. I poté, co olomoucký Kunc trefil ve 37. minutě bekhendem tyčku.

Liberec - Olomouc, olomoucký Kunc trefil tyčkuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Důvtipný fanoušek Kohoutů si do Liberce přivezl i kohouta.

Liberec - Olomouc, věrný fanoušek KohoutůVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 48. minutě došlo na kontakt mezi unikajícím Zacharem a olomouckým obráncem Řezníčkem. Puk přešel brankovou čáru, a tak sudí po konzultaci s videem gól nejprve uznali. Olomoucká střídačka si ale vyžádala trenérskou výzvu a šlo se znovu přezkoumávat, jestli nešlo o nedovolené bránění gólmanu Konrádovi. Po dalším dlouhém přezkumu rozhodčí vyhodnotili, že nejenže Zachar Konráda do branky dotlačil i s pukem, ale zároveň že v podání Řezníčka ani nešlo o faul, takže se pokračovalo za stavu 0:0 a ve hře v plném počtu.

Liberec - Olomouc, gól Liberce nakonec po opakovaném zkoumání videa neplatilVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Po 62 vteřinách hry v prodloužení fauloval domácí Galvas a v následné přesilovce rozhodl v čase 62:23 o výhře Hanáků jediným gólem zápasu Jakub Orsava.

Liberec - Olomouc 0:1 pp (63. Orsava)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Předkolo play off hokejové extraligy - 1. zápas:
Bílí Tygři Liberec - HC Olomouc 0:1 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branka a nahrávka: 63. Orsava (Řezníček). Rozhodčí: Sýkora, Šindel - Hynek, Thuma. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 4076.
Liberec: D. Král - Melancon, M. Ivan, T. Galvas, McCoshen, Budík, Derner, Kolmann - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Zachar, A. Najman, Flynn - Hawryluk, Bulíř, Birner - Kelly Klíma, J. Šír, J. Vlach. Trenér: Pešán.
Olomouc: Konrád - A. Rutar, Sirota, Řezníček, Ondrušek, Rašner, Škůrek, L. Mareš - Orsava, P. Musil, J. Káňa - Navrátil, Macuh, Plášek - Bambula, Anděl, Kunc - Klimek, J. Knotek, Kusko. Trenér: J. Tomajko.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.