SESTŘIH: Liberec skolil Pardubice. O výhře po nájezdech rozhodl Flynn

Liberec v 7. kole hokejové extraligy vydřel vítězství 4:3 po samostatných nájezdech nad Pardubicemi. Dynamo v zápase dvakrát ztrácelo o dvě branky, ale ve třetí třetině se nadechlo k velkému náporu a půl minuty před koncem v power play dokázalo srovnat. V samostatných nájezdech však bonusový bod pro Bílé Tygry vystřelil Oscar Flynn.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Bílí Tygři Liberec vs. HC Dynamo Pardubice 4:3 po samostatných nájezdechVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Bílí Tygři měli skvělý start a po trefě Rychlovského ze 3. minuty se ujali vedení.

Liberec - Pardubice 1:0 (3. Rychlovský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 11. minutě se poprvé v letošní sezóně prosadil Bulíř, když parádní ranou překonal Willa a zajistil Liberci dvoubrankový náskok.

Liberec - Pardubice 2:0 (11. Bulíř)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pouhých 45 sekund před první sirénou dal Pardubicím naději Musil, jenž ranou ze slotu překonal Hrenáka.

Liberec - Pardubice 2:1 (20. D. Musil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 27. minutě se po průniku Najmana a přiťuknutí McCoshena dostal k bombě z první Flynn a nedal Willovi šanci.

Liberec - Pardubice 3:1 (27. Flynn)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 45. minutě se po přihrávce Čerešňáka trefil Říčka a vykřesal naději pro hosty.

Liberec - Pardubice 3:2 (45. Říčka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 49. minutě se Paulovič nejlépe zorientoval ve zmatku před Hrenákem a dostal puk do liberecké branky. Celou situaci šli ale sudí konzultovat s videorozhodčím a po diskuzi kvůli nedovolenému kontaktu hráče s brankářem vyrovnání Pardubic zrušili.

Liberec - Pardubice, neuznaný gól PardubicVideo: Tipsport Extraliga / BPA

27 sekund před koncem třetího dějství se Dynamo konečně dočkalo. Trefa Hyky poslala duel do prodloužení.

Liberec - Pardubice 3:3 (60. Hyka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V něm branka nepadla a duel dospěl do samostatných nájezdů. V nich rozhodl o výhře Bílých Tygrů Flynn.

7. kolo hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec - HC Dynamo Pardubice 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Rychlovský (Filippi, McCoshen), 11. Bulíř, 27. Flynn (McCoshen, A. Najman), rozhodující sam. nájezd Flynn - 20. D. Musil (Rákos, Poulíček), 45. Říčka (Čerešňák, Cienciala), 60. Hyka (Radil, T. Zohorna). Rozhodčí: Šindel, Sýkora - Kajínek, Hynek. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Diváci: 5296.
Liberec: Hrenák - Budík, McCoshen, Melancon, M. Ivan, J. Dvořák, Derner, T. Galvas - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - J. Pérez, Bulíř, Birner - Flynn, A. Najman, J. Vlach - Kelly Klíma, J. Šír, Mucha. Trenér: Pešán.
Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Bučko, T. Dvořák, Hrádek, Vála, od 21. navíc J. Kolář - Hyka, L. Sedlák, Cienciala - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Paulovič, Poulíček, Říčka - Vondráček, Rákos, T. Urban. Trenér: Varaďa.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.