SESTŘIH: Horák rozhodl o triumfu Sparty ve dvojnásobném oslabení

Ani ve čtvrtém zápase v novém roce neztratila bod Sparta a zůstává tak v čele extraligy. V Liberci zvítězila 4:3, když oba její poslední góly vstřelil Roman Horák. Ten vítězný zaznamenal v 45. minutě při dvojnásobném oslabení. Stínem je zranění Jakuba Kováře, který po zásahu pukem do oblasti krku po dělovce Vlacha opouštěl v 34. minutě ledovou plochu na nosítkách.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Bílí Tygři Liberec vs. HC Sparta Praha 3:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Na gól se čekalo do 10. minuty. Domácí gólman Král neudržel střelu Kempného a Michal Řepík zblízka do prázdné brány skóroval.

Liberec - Sparta 0:1 (11. Řepík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparťanská radost netrvala dlouho. V 11. minutě Jayce Hawryluk vyrovnal.

Liberec - Sparta 1:1 (11. Hawryluk)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A co víc Oscar Flynn při přesilovce v 18. minutě otočil.

Liberec - Sparta 2:1 (18. Flynn)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta srovnala v 19. minutě. Sobotka si v útočném pásmu vyhrál buly pro sebe a hned poté zamířil přesně mezi Královy betony.

Liberec - Sparta 2:2 (19. Sobotka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Liberec si ve druhé třetině vzal vedení zpět. Jaroslav Vlach ve 25. minutě z pravého kruhu ´na teploměr´ prostřelil Kováře.

Liberec - Sparta 3:2 (25. J. Vlach)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 34. minutě skončil zápas pro sparťanského gólmana Jakuba Kováře. Toho zasáhl dělovkou do oblasti krku či klíční kosti Jaroslav Vlach. Kovář opustil led po několika minutách na nosítkách, místo něj šel mezi tři tyče Josef Kořenář.

Liberec - Sparta, brankář Sparty Kovář musel střídat po dělovce VlachaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 39. minutě bylo rušno na druhé straně. Roman Horák znovu dal výsledku nerozhodnou podobu.

Liberec - Sparta 3:3 (39. Horák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Po faulech M. Vitoucha a Sobotky pak dostal Liberec šanci hrát přes minutu a půl dlouhou přesilovku 5 na 3. Jenže ve dvojnásobném oslabení pláchnul Horák a bekhendovým blafákem poslal svým druhým gólem Spartu do vedení.

Liberec - Sparta 3:4 (45. Horák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí měli smůlu, vyšli nakonec naprázdno. Adam Najman v dobré pozici trefil jen horní tyčku.

Liberec - Sparta, domácí Adam Najman trefil z dobré pozice tyčkuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

35. kolo hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 3:4 (2:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Hawryluk (Knot, A. Najman), 18. Flynn (Bulíř), 25. J. Vlach - 11. Řepík (Kempný, Forman), 19. Sobotka, 39. Horák (O. Najman), 45. Horák. Rozhodčí: Úlehla, Květoň - Kajínek, J. Svoboda. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6846.
Liberec: D. Král - Knot, McCoshen, Melancon, M. Ivan, Budík, Derner, Aubrecht - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Hawryluk, A. Najman, Flynn - Kelly Klíma, Bulíř, J. Vlach - Pérez, Šír. Trenér: Pešán.
Sparta: Jakub Kovář (34. Kořenář) - Mikliš, Krejčík, T. Tomek, Kempný, Irving, Moravčík, Pavlák - Řepík, Sobotka, Forman - Chlapík, Horák, O. Najman - Harper, Konečný, Buchtele - Mužík, M. Vitouch, Žmola. Trenér: Gross.