SESTŘIH: Litvínovští udolali Motor v přídavku, rozhodl Hlava

Hokejisté Litvínova porazili ve 35. kole extraligy České Budějovice 4:3 v prodloužení, když utkání rozhodl v 63. minutě v přesilové hře Nicolas Hlava. Domácí bodovali potřetí za sebou, hosté naopak prohráli čtvrtý zápas z posledních pěti.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Verva Litvínov vs. Banes Motor Č. Budějovice 4:3 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Ještě před začátkem zápasu došlo na jeden kuriózní moment. Litvínovský útočník Jindřich Abdul si před nástupem na led zapomněl sundat chránič brusle, takže se pak komicky poroučel k ledu.

Litvínov - České Budějovice, domácí Abdul se poroučel k leduVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Publikum se možná pobavilo, ale ve 3. minutě už domácím do zpěvu nebylo. Hostující Harris otevřel skóre.

Litvínov - České Budějovice 0:1 (3. Harris)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Koblasa ovšem vzápětí - stále ještě ve třetí minutě - srovnal.

Litvínov - České Budějovice 1:1 (3. Koblasa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A hned ve 4. minutě byl dokonán obrat. O zápis se postaral Abdul.

Litvínov - České Budějovice 2:1 (4. Abdul)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Začátek zápasu přinášel neobyčejnou přestřelku, v níž Litvínov záhy začal potvrzovat sílu nejlepšího týmu na domácím ledě. Zile v 5. minutě navyšoval vedení na 3:1.

Litvínov - České Budějovice 3:1 (5. Zile)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Přicházely další zajímavé momenty. Domácí obránce Zeman jednou střelou orazítkoval obě tyče.

Litvínov - České Budějovice, dvojitá tyčka litvínovského ZemanaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kontaktní gól Českých Budějovic na 2:3 si nedá za rámeček litvínovský gólman Tomek. Jáchym Kondelík jej totiž zkusil překvapit zpoza brankové čáry a udělal to tak šikovně, že se kotouč odrazil od gólmana Vervy do branky.

Litvínov - České Budějovice 3:2 (34. Kondelík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 36. minutě vyrovnal Milan Gulaš. Ve třetí části hry rozhodnutí nepadlo, přesilovky na obou stranách zůstaly nevyužity.

Litvínov - České Budějovice 3:3 (36. Gulaš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V prodloužení České Budějovice přišla Hovorkova hra vysokou holí draho. Rozhodčí ocenili zásah Ondřej Kašeho do obličeje po shlédnutí videa čtyřminutovým trestem a početní výhodu dorážkou vlastní střely využil Hlava, puk dostal mezi betony brankáře hostů.

Litvínov - České Budějovice 4:3 pp (63. Hlava)Video: Tipsport Extraliga / BPA

35. kolo hokejové extraligy:
HC Verva Litvínov - Banes Motor České Budějovice 4:3 v prodl. (3:1, 0:2, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Koblasa (Jícha), 4. Abdul (Kirk, O. Kaše), 5. Zile (Koblasa, Kudrna), 63. Hlava (O. Kaše, Jaks) - 3. Harris (Valský), 34. Kondelík. 36. Gulaš (Ordoš). Rozhodčí: Cabák, Šindel - Frodl, Ondráček. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 4310.
Litvínov: M. Tomek - D. Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel, Czuczman, Šalda - Koblasa, Jícha, Kudrna - O. Kaše, Kirk, Abdul - Hlava, Urban, Maštalířský - Havelka, Jurčík, Zymunt. Trenér: Mlejnek.
České Budějovice: Hrachovina - Pýcha, M. Doudera, Kachyňa, Štencel, Hovorka, Gulaši, Štich - Kubík, Kondelík, Ordoš - Gulaš, F. Přikryl, M. Beránek - Valský, Harris, Simon - Koláček, Toman, Chlubna. Trenér: Čihák.