SESTŘIH: Boleslav uspěla proti Kladnu při nájezdech a přiblížila se mu na dva body

Hokejisté poslední Mladé Boleslavi vyhráli v 35. kole extraligy doma nad třináctým Kladnem 4:3 po samostatných nájezdech a ztrácejí na něj už jen dva body. Bruslařský klub zvítězil po čtyřech porážkách za sebou a rozhodl o tom v páté sérii rozstřelu Tomáš Fořt. Pátou prohru Rytířů v řadě neodvrátil ani dvěma góly lotyšský útočník Eduards Tralmaks.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: BK Mladá Boleslav vs. Rytíři Kladno 4:3 snVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

V třaskavém souboji šlo do vedení Kladno. Eduards Tralmaks v 7. minutě využil trestné střílení poté, co byl sám faulován.

Mladá Boleslav - Kladno 0:1 (7. Tralmaks z trestného střílení)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Boleslav v závěru úvodního dějství srovnala. Trefil se Róbert Lantoši, když na trestné lavici dlel Jágr za to, že Kladenští měli příliš mnoho hráčů na ledě.

Mladá Boleslav - Kladno 1:1 (20. Lantoši)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Obrat dokonal Pavol Skalický ve 25. minutě.

Mladá Boleslav - Kladno 2:1 (25. Skalický)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Radek Smoleňák ve 30. minutě zpoza brány hledal spoluhráče Melku, puk se ke kapitánovi šťastně odrazil zpět a tak se zakončení už ujal sám 2:2.

Mladá Boleslav - Kladno 2:2 (30. Smoleňák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 34. minutě ovšem exkladeňák Tomáš Pitule znovu strhnul vedení na stranu domácích.

Mladá Boleslav - Kladno 3:2 (34. Pitule)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O pár desítek sekund později ovšem Pitule usedl na trestnou lavici a Tralmaks dal svůj druhý gól v zápase.

Mladá Boleslav - Kladno 3:3 (37. Tralmaks)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve třetí části hry a ani v prodloužení gól nepadl. Rozhodnout tak musely až samostatné nájezdy. Zatímco na kladenské straně uspěl jen ve čtvrté sérii Sideroff, za Boleslav se trefili v první Lintuniemi a ve čtvrté Tomáš Fořt, který si tak připsal vítězný gól.

Mladá Boleslav - Kladno 4:3 sn (rozhodující nájezd Fořt)Video: Tipsport Extraliga / BPA

35. kolo hokejové extraligy:
BK Mladá Boleslav - Rytíři Kladno 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 2:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 20. Lantoši (Fořt, Pyrochta), 25. Skalický (Pyrochta, Gewiese), 34. Pitule (A. Čech, F. Pavlík), rozhodující sam. nájezd Fořt - 7. Tralmaks z trestného střílení, 30. Smoleňák (Melka), 37. Tralmaks (Ticháček). Rozhodčí: Šír, Stano - Lederer, Zíka. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 4067.
Mladá Boleslav: J. Růžička - Gewiese, Pyrochta, F. Pavlík, A. Čech, Bernad, Jánošík, navíc na nájezd Lintuniemi - Lantoši, Fořt, Skalický - Rohlík, O. Roman, Malát - Rohdin, Hradec, Dvořáček - Závora, Pitule, Zvagulis. Trenér: R. Král.
Kladno: Bow - Ticháček, Hejda, Veber, Slováček, Martenet, T. Voráček - Jágr, Klepiš, Tralmaks - Sideroff, Pytlík, Kusý - M. Procházka, Melka, Smoleňák - O. Bláha, Babka, Jarůšek. Trenér: Vejvoda.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.