SESTŘIH: Poslední Boleslav se probrala! Litvínovu nadělila bůra

Hokejisté Mladé Boleslavi se konečně dočkali vítězství. V 19. kole Tipsport extraligy doma deklasovali favorizovaný Litvínov 5:0. V tabulce však nadále zůstávají poslední. Verva po senzačním vstupu do sezony prohrála potřetí v řadě.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: BK Mladá Boleslav vs. HC Verva Litvínov 5:0Video: Tipsport Extraliga / BPA

Bezbrankový stav mohla změnit akce druhé litvínovské formace, ale David Kaše si ve vyložené příležitosti na Novotného nepřišel.

Mladá Boleslav - Litvínov, David Kaše a jeho šanceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Dlouhých 120 minut čekali Bruslaři na gól. Boleslavské střelecké soužení prolomil v 28. minutě svým premiérovým extraligovým zásahem Jan Závora.

Mladá Boleslav - Litvínov 1:0 (28. Závora)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Druhá trefa Boleslavi přišla o pouhých 13 sekund později, po vyjetí zpoza branky překvapil Tomka slovenský útočník Róbert Lantoši, jenž zasunul puk mezi krajanovy betony.

Mladá Boleslav - Litvínov 2:0 (28. Lantoši)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A to nebylo vše! Ve 33. minutě po hrubce Jakse v rozehrávce vyslal Lantoši do brejku Fořta a ten navýšil boleslavské vedení.

Mladá Boleslav - Litvínov 3:0 (33. Fořt)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Litvínov i nadále prožíval třetinu hrůzy. Jen zázračný Tomkův zákrok lapačkou před brankovou čárou proti dorážce Aaltonena uchránil Vervu od další pohromy.

Mladá Boleslav - Litvínov, zákrok TomkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Verva se nezvedla ani ve třetí části. Nicolas Hlava nepříjemně postrčil na mantinel domácího beka Davida Bernada, který se jen těžko zvedal z ledu a zamířil rovnou do nabin.

Následně navíc vyhodil kotouč před plexisklo Zile a Boleslav hrála dlouhou přesilovku pět na tři. A tu dokázala zužitkovat. Po pěkném pasu Aaltonena se z pravé strany trefil jeho finský krajan Matti Järvinen.

Mladá Boleslav - Litvínov 4:0 (45. Järvinen)Video: Tipsport Extraliga / BPA

To nebylo z domácí strany všechno. Rychlou akci zužitkoval Sebastián Malát, jenž obdržel povedenou přihrávku od Pyrochty a sám proti Tomkovi už uspěl.

Mladá Boleslav - Litvínov 5:0 (51. Malát)Video: Tipsport Extraliga / BPA

19. kolo hokejové extraligy:
BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 28. Závora (O. Roman), 28. Lantoši (Fořt), 33. Fořt (Lantoši), 45. Järvinen (J. Aaltonen, Skalický), 52. Malát (Pyrochta, Suchý). Rozhodčí: Jeřábek, Jaroš - Frodl, Ondráček. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 3309.
Mladá Boleslav: F. Novotný - Gewiese, Pyrochta, Osburn, Jánošík, Pláněk, A. Čech, Bernad - Lantoši, Fořt, Skalický - Rohdin, Järvinen, J. Aaltonen - Šmerha, Malát, Suchý - J. Stránský, O. Roman, Závora. Trenér: Král.
Litvínov: M. Tomek - Strejček, Zile, Jaks, Šalda, D. Zeman, Czuczman - Abdul, Kirk, Koblasa - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - A. Kudrna, Válek, Maštalířský - Havelka, Jurčík, Zygmunt - Gut. Trenér: Mlejnek.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.