SESTŘIH: Sparta otočila šlágr v Pardubicích, Kovář ale nedochytal. Pánik utrpěl řeznou ránu na zápěstí

Hokejisté druhé Sparty ovládli poměrem 3:1 vypjatý šlágr 42. kola extraligy na ledě vedoucích Pardubic, kterým tak ukončili desetizápasovou vítěznou sérii. Dynamo sice po gólu Poulíčka rychle vedlo, hosté ale ještě v první třetině dvěma přesilovkovými góly P. Kousala a Krejčíka skóre otočili. Stínem na triumfu Pražanů je zranění gólmana Jakuba Kováře, který sice po zásahu T. Zohorny kolenem do masky dochytal druhou třetinu, do té třetí už ale nenastoupil. Pardubice mají v čele před Spartou pětibodový náskok, navíc mají k dobru dva duely.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice vs. HC Sparta Praha 1:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Už ve 4. minutě zápasu se mohla dočkat gólu čerstvá sparťanská posila Zack Kassian. Gólman Will ale lapil jak jeho dorážku, tak předtím šanci unikajícího Vitoucha.

Pardubice - Sparta, domácí Will vychytal Vitoucha i KassianaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Skóre utkání otevřel domácí Patrik Poulíček, který šikovně dorážel po ráně Košťálka.

Pardubice - Sparta 1:0 (5. Poulíček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta srovnala ve 14. minutě. Trefil se Kousal. Klec byla v tu chvíli sice posunutá, ale rozhodčí gól přesto uznali. Sudí navíc vyloučili domácího Dvořáka.

Pardubice - Sparta 1:1 (14. Kousal)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A Sparta přesilovou hru využila, tečí se prosadil Krejčík po nabídce od Najmana.

Pardubice - Sparta 1:2 (15. Krejčík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Nepříjemnou chvilku si poté prožil gólman Sparty Jakub Kovář, když jej kolenem zasáhl do masky Tomáš Zohorna. Kovář sice druhou třetinu dochytal, od té třetí jej ale nahradil Kořenář. Kovář je smolařem sezony, nedávno jej v Liberci trefil Vlach dělovkou do krku, kvůli čemuž si pak několik zápasů nezachytal.

Pardubice - Sparta, Zohorna zasáhl gólmana Kováře kolenem do maskyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 53. minutě utrpěl pardubický Richard Pánik po střetu s Davidem Vitouchem řeznou ránu na zápěstí a s bolestivou grimasou zamířil do kabiny na šití. Slovenský útočník se do hry vrátil, vyřešilo to pět stehů.

Pardubice - Sparta, Pánik utrpěl řeznou ránu na zápěstíVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Definitivní tečku za utkáním udělal v přesilové hře Buchtele, který přesnou ránou vymetl pravý horní růžek Willovy brány.

Pardubice - Sparta 1:3 (60. Buchtele)Video: Tipsport Extraliga / BPA

42. kolo hokejové extraligy:
HC Dynamo Pardubice - HC Sparta Praha 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Poulíček (Košťálek, R. Kousal) - 14. P. Kousal (Buchtele, O. Najman), 15. Krejčík (O. Najman, P. Kousal), 60. Buchtele (P. Kousal). Rozhodčí: Hradil, Kika - Lhotský, Šimánek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:3. Diváci: 10.194 (vyprodáno).
Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, Dvořák, Hájek, Vála, Houdek - Rohlík, Paulovič, Pánik - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Říčka, Poulíček, Mandát - Vondráček, T. Zeman, Pavlata. Trenér: Zadina.
Sparta: Jakub Kovář (41. Kořenář) - Mozík, Kempný, Irving, Beaudin, Mikliš, Němeček, Krejčík - Řepík, Lajunen, Forman - Chlapík, Horák, Buchtele - P. Kousal, O. Najman, Konečný - Kassian, D. Vitouch, Hrabík. Trenér: Gross.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.