Sparta se přiblížila k Dynamu. Třinec zaznamenal sedmou domácí výhru v řadě. Vítkovice protáhly Kladnu děsivou sérii

Souboj aktuálně nejlepších týmů extraligy a hlavních favoritů na titul ovládli hokejisté Sparty. Ve šlágru pátečního 42. kola extraligy udolali Dynamo Pardubice na jeho ledě 3:1. Pražané snížili ztrátu na vedoucí Východočechy na pět bodů. Souboj týmů z popředí tabulky se hrál i v Třinci, který zvítězil nad Libercem 5:1. V dalších zápasech České Budějovice zdolaly Plzeň 4:3, Mladá Boleslav Hradec Králové 2:1 a Vítkovice Kladno 4:2. Karlovy Vary podlehly Olomouci 1:3.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice vs. HC Sparta Praha 1:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pardubice poprvé od 10. prosince 2023 v extralize nebodovaly. V tabulce sice ztratily ze svého náskoku, ale mají dvě utkání k dobru. Všechny branky padly v přesilových hrách, domácí zásluhou Patrika Poulíčka vedli, poté se ale prosazovali jen hosté. Gól a dvě asistence si v dresu Sparty připsal Pavel Kousal.

Oba týmy se utkaly opět po dvou týdnech, v polovině ledna vyhrálo Dynamo v pražské O2 areně 2:1 v prodloužení. Sparťané mu to teď vrátili.

Pardubice - Sparta, zranění Jakuba KovářeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté přivezli do Pardubic tři nové posily, poprvé se v jejich dresu objevili Nicolas Beaudin, Zackery Kassian a Kryštof Hrabík. Dynamu se rozšířila marodka, mezi útočníky chyběl i Tomáš Hyka. Po návratu z hostování naopak nastoupili v pardubickém dresu Ondřej Rohlík a Tomáš Vondráček, po příchodu z Plzně pak Michal Houdek.

O dramatické momenty nebyla nouze. Na začátku druhé třetiny zůstal po nájezdu Zohorny ležet na ledě brankář Kovář, po krátké pauze hned pokračoval ve hře. Do třetí třetiny však už nenastoupil, nahradil jej Kořenář. Pražané dál pozorně bránili a drželi těsný náskok. Necelé tři minuty před koncem Pardubice odvolaly brankáře, jejich situaci pak zkomplikovalo vyloučení Roberta Kousala. Přesilovku Sparty využil Buchtele a potvrdil vítězství pražského týmu.

Zatímco Pražané si připsali třetí výhru za sebou, Pardubice prohrály po sérii deseti zápasů.

42. kolo Pardubice - Sparta

Liberec na ledě mistra začal odvážně, vedl zásluhou Oscara Flynna, Třinec ale po obratu doma vyhrál posedmé v řadě (5:1).

Martin Růžička se podepsal pod vítězství třemi body (1+2) a odpoutal se v přímém souboji o vedoucí příčku v tabulce produktivity od Tomáše Filippiho, který vyšel naprázdno. Liberečtí přitom klidně mohli bodovat. Oceláři před rozdílovým gólem, který vstřelil Martin Marinčin, ubránili 89 sekund dlouhé oslabení tří proti pěti. Hostující Jakub Rychlovský s Michalem Bulířem při něm neskórovali ani do prázdné branky. Na začátku třetí třetiny je napodobil Adam Najman, který odmítl vyrovnání na 2:2.

42. kolo Třinec - Liberec

Plzeň prohrála pošesté v řadě. Dvě branky a asistenci si za vítězné Budějovice připsal Jáchym Kondelík. Jihočeši bodovali počtvrté za sebou a bodově se dotáhli na čtvrtý Litvínov, který ve čtvrtek doma podlehl Brnu 2:3. Plzeň klesla na 12. místo tabulky. Dvěma góly a asistencí se na výhře Motoru podílel útočník Jáchym Kondelík.

V nástupu do třetí třetiny se Západočeši ještě hodně snažili zkorigovat výsledek, nedokázali však ohrozit Hrachovinu. Plzeňský tým nečekaně udeřil až při trestu Benáka. Zdálky nejprve Malák trefil tyčky a v pokračující akci zblízka snížil Jansa. Hosté zkusili power play, při níž se nechal vyloučit Kondelík za zdržování hry a Zámorský při hře šest na čtyři snížil ranou od modré čáry na 3:4. Vyrovnat ale Plzeň už nedokázala.

42. kolo České Budějovice - Plzeň

Olomouc porazila Západočechy i počtvrté v sezoně. Domácí sice vedli 1:0, ale Hanáci vývoj otočili, vítěznou branku vstřelil ve 25. minutě Silvestr Kusko. Hosté se v závěrečných minutách soustředili na obranu, přežili jak dvouminutové oslabení, tak i power play soupeře, během níž trefil opuštěnou branku domácích Navrátil.

Olomouc tak porazila Energii pošesté v řadě. Pojistila si deváté místo, na svého dnešního soupeře má náskok osmi bodů.

42. kolo Karlovy Vary - Olomouc

Mladá Boleslav se těsnou výhrou nad Hradcem Králové vzdálila poslednímu Kladnu na deset bodů. Utkání rozhodl ve 42. minutě v přesilové hře útočník Pavol Skalický. Východočeši vyšli po sedmi zápasech bodově naprázdno.

V závěru se marně hnali za vyrovnáním, celkem vyslali na Novotného přes 40 střel, ale druhý gól nevstřelili ani při dvouminutové hře v šesti.

42. kolo Mladá Boleslav - Hradec Králové

Hattrickem se na výhře Vítkovic nad Kladnem podílel útočník Petr Fridrich. Domácí po dvou porážkách v nejvyšší soutěži opět naplno bodovali. Rytíři naopak prohráli potřinácté v řadě a zůstávají téměř beznadějně na posledním místě tabulky.

Kladno se v závěru snažilo mobilizovat síly, ale dvoubrankové vedení domácí už nepustili a po dvou domácích porážkách za sebou opět naplno bodovali.