SESTŘIH: Pardubice přestřílely Třinec a jdou na první místo tabulky

Šlágr 38. kola hokejové extraligy skončil vítězstvím Pardubic 5:3. Favorit utkání směřoval za výhrou nad mistrovským Třincem už od první třetiny, kdy nasázel tři góly. Oceláři sice v závěru duel lehce zdramatizovali, ale dotáhnout už se nedokázali. Dynamo tak využilo zaváhání Sparty s Karlovými Vary a poskočilo na první místo tabulky.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice vs. HC Oceláři Třinec 5:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Netrvalo to ani dvě minuty a Pardubice šly do vedení. Adam Musil si na brankovišti našel odražený kotouč a bekhendem přehodil Kacetlův beton.

Pardubice - Třinec 1:0 (2. A. Musil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Voženílek poté u mantinelu tvrdě dohrál klíčového pardubického beka Jana Košťálka, který se těžko zvedal z ledu. Třinecký forvard vyfasoval dvouminutový trest.

Pardubice - Třinec, Voženílek zranil KošťálkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Pardubice využily přesilovku už za osm vteřin. Lukáš Radil zapsal přesnou ránu z pravého kruhu mimo dosah Kacetla.

Pardubice - Třinec 2:0 (7. Radil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 11. minutě Východočeši vedli už 3:0. Robert Říčka vypálil z dálky přesně mezi Kacetlovy betony. Třinecký gólman poté zamířil na střídačku, na jeho místo přišel Marek Mazanec.

Pardubice - Třinec 3:0 (11. Říčka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dynamo si čtvrtý úder schovalo do 33. minuty. Libor Hájek nahodil kotouč od modré čáry a obránce Kundrátek nesmyslně sáhl hokejkou do puku a srazil puk za bezmocného Mazance.

Pardubice - Třinec 4:0 (33. Hájek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Třinec vykřesal naději šest sekund před druhou sirénou, kdy zrušil Willovu neprůstřelnost. Voženílek šikovně tečoval Nedomelovu střelu.

Pardubice - Třinec 4:1 (40. Voženílek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jenže místo dramatu přišla pardubická pojistka. Ve 45. minutě zapsal další přesnou přesilovkovou ránu z pravého kruhu Lukáš Radil.

Pardubice - Třinec 5:1 (45. Radil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Deset minut před koncem ještě Oceláři přidali druhou trefu. V přesilové hře obdržel skvělou křižnou přihrávku Martin Růžička a třinecký kanonýr otřel střelu z úhlu o Willův beton do sítě.

Pardubice - Třinec 5:2 (51. M. Růžička)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Slezané přeci jen ještě dokázali utkání zdramatizovat. V oslabení je nejprve zachránila tyčka po střele Říčky a následně ujel osamocený Daniel Voženílek. Pěkně si rozhýbal Willa a zasunul puk do sítě.

Pardubice - Třinec 5:3 (53. Voženílek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

38. kolo hokejové extraligy:
HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec 5:3 (3:0, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 2. A. Musil, 7. Radil (Čerešňák, M. Kaut), 11. Říčka (Košťálek), 33. Hájek (Poulíček), 45. Radil (Sedlák) - 40. D. Voženílek (Nedomlel, J. Jeřábek), 51. M. Růžička (D. Voženílek, M. Roman), 53. D. Voženílek (M. Roman). Rozhodčí: Hradil, Obadal - Klouček, Šimánek. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:1. Diváci: 9795.
Pardubice: Will - Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, D. Musil, Hájek, J. Kolář - Hyka, Sedlák, Pánik - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - M. Kaut, A. Musil, Paulovič - Říčka, Poulíček, Mandát. Trenér: Zadina.
Třinec: Kacetl (11. Mazanec) - Polášek, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Adámek, J. Jeřábek - M. Růžička, Nestrašil, D. Voženílek - Sikora, P. Vrána, Cienciala - Walega, Holinka, M. Roman - Haas, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.