SESTŘIH: Plzeň bere bod, výhru však slaví Mountfield

Hokejisté Plzně prohráli v 38. kole Tipsport extraligy na svém ledě s Hradcem Králové 2:3 po prodloužení. O bodu navíc pro Mountfield rozhodl v 65. minutě Zachar. Východočeši zvítězili po čtyřech porážkách.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Škoda Plzeň vs. Mountfield HK 2:3 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Skvělý vstup do utkání v Plzni měli hokejisté Hradce Králové, když je už po sto sekundách hry poslal do vedení David Šťastný, jenž střelou přes obránce Kvasničku zaskočil Hlavaje, který určitě neměl čisté svědomí.

Plzeň – Hradec Králové 0:1 (2. Šťastný)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeňský brankář ale svou hrubku odčinil. V 16. minutě Hlavaj zastavil puk při dorážce Eberleho ještě před brankovou čárou, což potvrdili i rozhodčí, kteří si celou situaci několik minut kontrolovali na videu. Lapačka sice svou částí překročila čáru, ale sudí nenašli průkazný záběr, na kterém by bylo vidět, v jaké části lapačky se puk nacházel.

Plzeň – Hradec Králové, zákrok HlavajeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeňští se vyrovnání dočkali na začátku druhé třetiny, kdy se k odraženému puku dostal Lev a střelou z pravého kruhu pod horní tyčku Lukášovy branky rozjásal domácí fanoušky.

Plzeň – Hradec Králové 1:1 (24. Lev)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Západočeši se však z vyrovnání mohli radovat jen 42 sekund, těsný náskok vrátil hostům před brankou důrazný Alex Tamáši.

Plzeň – Hradec Králové 1:2 (25. Tamáši)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Indiáni se vyrovnání dočkali tři minuty před třetí sirénou, kdy se k odraženému puku dostal obránce Michal Houdek a přesnou ranou prostřelil Jana Lukáše.

Plzeň – Hradec Králové 2:2 (57. Houdek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Další nepříjemný moment pro Mountfield přišel o chvilku později, kdy po zákroku Mertla utrpěl zranění Perret, který následně zamířil do kabin.

Plzeň – Hradec Králové, Perret po zákroku Mertla nedohrálVideo: Tipsport Extraliga / BPA

O bodu navíc pro Hradec rozhodl v 65. minutě Zachar, který se důrazem prosadil před Hlavajem a rozhodl o výhře 3:2. Rozhodčí nejprve na videu zkoumali, jestli puk přešel brankovou čáru, ale trefu uznali. Radost hostů ještě pozdržela plzeňská trenérská výzva, ale ani ta nebyla úspěšná.

Plzeň – Hradec Králové 2:3 pp (65. Zachar)Video: Tipsport Extraliga / BPA

38. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň – Mountfield Hradec Králové 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 24. Lev (Rekonen, Pour), 57. Houdek (Indrák, Hrabík) - 2. Šťastný (Jergl), 25. Tamáši (Okuliar, Perret), 65. Zachar (T. Pavelka). Rozhodčí: Šindel, Veselý - Brejcha, Ondráček. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 4016.
Plzeň: Hlavaj – Zámorský, Malák, Piskáček, Houdek, Kvasnička, Skok – Rekonen, Lev, Pour – Matýs, Indrák, Söderlund – Šiler, Mertl, Schleiss - Hrabík, Jansa. Trenér: Kořínek
Hradec Králové: Lukáš – Blain, Kalina, Pláněk, T. Pavelka, Freibergs, Jank, Marcel – Okuliar, Tamáši, Perret – Jergl, Miškář, R. Pavlík – Eberle, Estephan, Šťastný – Jasper, Zachar, A. Novotný. Trenér: T. Martinec