SESTŘIH: Divočina v Plzni. Třinci obrat snů nestačil, Mertl za napadení rozhodčího dohrál

Bláznivý zápas se spoustou branek i velmi vyhrocený moment. To vše viděli fanoušci během zápasu 27. kola Tipsport extraligy mezi Plzní s Třincem, který domácí ovládli 5:4. Indiáni vedli už 3:0, hosté během druhé třetiny otočili na 4:3, přesto nakonec odjíždějí bez bodu. V 18. minutě byl navíc za napadení rozhodčího vyloučen plzeňský Tomáš Mertl.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Škoda Plzeň vs. HC Oceláři Třinec 5:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Plzeň začala všechny papírové předpoklady trhat na kusy v 6. minutě, kdy ji poslal do vedení Straka.

Plzeň - Třinec 1:0 (6. P. Straka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pasivně hrající hosty ztrestal o další tři minuty později Piskáček a Západočeši vedli už o dvě branky.

Plzeň - Třinec 2:0 (8. Piskáček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 18. minutě ale přišla pro Plzeň komplikace. Tomáš Mertl po vhazování napadl čárového rozhodčího, do nějž vrazil a zápas pro něj předčasně skončil.

Plzeň - Třinec, Mertl napadl rozhodčíhoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Oceláři se nevzpamatovali ani na začátku druhé třetiny. Už v její první minutě se prosadil Söderlund a zvýšil na tříbrankový rozdíl pro Škodovku.

Plzeň - Třinec 3:0 (21. Söderlund)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Třinečtí se ale rychlým gólem zlomit nenechali, ve 24. minutě vymazal Pavlátovu neprůstřelnost Kurovský a snížil na 1:3.

Plzeň - Třinec 3:1 (24. Kurovský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Třinecké první trefa probrala a v polovině utkání mohli domácí fanoušci smutně sledovat druhou branku v plzeňské síti, jejíž autorem byl opět Daniel Kurovský.

Plzeň - Třinec 3:2 (30. Kurovský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Proč Oceláři vyhráli poslední čtyři ročníky extraligy, potvrdili hosté v 38. minutě a postarala se o to největší hvězda hostů Martin Růžička, který srovnal na 3:3.

Plzeň - Třinec 3:3 (37. M. Růžička)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Když pak Pánik potrestal obrovskou chybu Söderlunda v rozehrávce, dokonal Třinec málo vídaný obrat na 4:3. Své čtyři branky vstřelil v rozmezí necelých patnácti minut.

Plzeň - Třinec 3:4 (39. Pánik)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Když byl ve třetí třetině plzeňský obránce Petr Zámorský vyloučen, jen těžko se smiřoval se dvěma minutami za sekání. Na trestné lavici nejprve zlostně třísknul do plexiskla, aby pak vztekle zahodil hokejku.

Plzeň - Třinec, zlostná reakce Zámorského po vyloučeníVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ani čtyři branky v řadě však Indiány nezlomily. V 48. minutě srovnal na 4:4 Jansa a začínalo se od začátku.

Plzeň - Třinec 4:4 (47. Jansa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A divoký zápas pokračoval ve velkém stylu dál. Devět minut před koncem normální hrací doby se přesnou ranou do levého horního rohu Mazancovy branky prezentoval Kvasnička a vrátil domácím vedení. Hosté již odpovědět nedokázali a s Plzní padli po divokém průběhu 4:5.

Plzeň - Třinec 5:4 (51. Kvasnička)Video: Tipsport Extraliga / BPA

27. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 5:4 (2:0, 1:4, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. P. Straka (Laakso, Dujsík), 8. Piskáček (P. Straka), 21. Söderlund (Indrák, Matýs), 48. Jansa (Schleiss), 51. Kvasnička (Rekonen, Lev) - 24. Kurovský (Nestrašil, J. Jeřábek), 30. Kurovský (Marinčin, P. Vrána), 37. M. Růžička (Nestrašil), 39. Pánik. Rozhodčí: Sýkora, Jaroš - Brejcha, Hynek. Vyloučení: 6:6, navíc Mertl (Plzeň) do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4032.
Plzeň: Pavlát (41. Hlavaj) - Zámorský, Malák, Dujsík, Laakso, Piskáček, Kvasnička, Houdek - Schleiss, Mertl, Holešinský - Lev, Indrák, Söderlund - Rekonen, Jansa, Pour - Matýs, P. Straka, Hrabík. Trenér: Kořínek.
Třinec. Mazanec - Marinčin, Smith, Kundrátek, Polášek, Adámek, J. Jeřábek, Nedomlel - M. Růžička, D. Voženílek, Pánik - Kurovský, P. Vrána, Nestrašil - Hrehorčák, M. Roman, Sikora - Doktor, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.