SESTŘIH: Oceláři srazili bojovnou Kometu, řádil Růžička

Hokejisté Třince porazili v 26. kole Tipsport extraligy na svém ledě Kometu Brno 2:1. O obě branky vítězů se postaral Martin Růžička, za hosty korigoval při hře bez brankáře bývalý hráč Ocelářů Tomáš Marcinko. Třinečtí zůstávají v tabulce na třetím místě za prvními Pardubicemi a druhou Spartou, Kometa padla po dvou vítězných zápasech v řadě.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Oceláři Třinec vs. HC Kometa Brno 2:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Otevřít skóre zápasu mohl v polovině úvodní třetiny Marcinko, zkušený slovenský útočník ve službách Komety však Mazance nepřekonal. Právě pětatřicetiletý rodák z Popradu byl hlavní hrdinou úvodního ceremoniálu, kdy byl oceněn věcným darem za úspěšné působení v Třinci, kterému pomohl vybojovat čtyři mistrovské tituly.

Třinec - Brno, šance Tomáše MarcinkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Na první branku si museli fanoušci počkat do 25. minuty. K radosti většiny z nich se prosadil třinecký kanonýr Růžička.

Třinec - Brno 1:0 (25. M. Růžička)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Definitivní jistotu dala domácím znovu největší hvězda Ocelářů, Martin Růžička v 56. minutě podruhé překonal Lukeše a zvýšil na dvoubrankový rozdíl.

Třinec - Brno 2:0 (56. M. Růžička)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté se přece jen dočkali, šest sekund před koncem se při power play prosadil Marcinko, na víc než prohru 1:2 to však hostům nestačilo.

Třinec - Brno 2:1 (60. Marcinko)Video: Tipsport Extraliga / BPA

26. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 25. M. Růžička (D. Voženílek, J. Jeřábek), 56. M. Růžička (Marian Adámek, D. Voženílek) - 60. Marcinko (Flek, Gazda). Rozhodčí: Mrkva, Šír - Hlavatý, Rožánek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 4137.
Třinec: Mazanec - Marinčin, Smith, Kundrátek, Polášek, Marian Adámek, J. Jeřábek, Nedomlel - M. Růžička, D. Voženílek, Pánik - Kurovský, P. Vrána, A. Nestrašil - Hrehorčák, Miloš Roman, Sikora - Doktor, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták
Brno: Š. Lukeš - Lintuniemi, L. Kaňák, Holland, Kučeřík, Gazda, Ďaloga - Moses, Cingel, K. Pospíšil - Flek, Holík, Zaťovič - J. Kos, Marcinko, Vincour - Kohout, A. Zbořil, Okál. Trenér: Modrý.