SESTŘIH: Plzeň uhájila těsný náskok

Hokejisté Plzně přetlačili ve 35. kole extraligy Vítkovice 2:1 a zvítězili ve čtvrtém z posledních pěti domácích utkání. Západočeši si vypracovali zásluhou gólů Miroslava Indráka s Ondřeje Matýse dvoubrankový náskok, ale hosté po polovině utkání snížili. Těsné vedení už domácí uhájili, Ostravané padli potřetí z uplynulých čtyř zápasů.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Škoda Plzeň vs. HC Vitkovice Ridera 2:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Jedenáctá Plzeň začala v konfrontaci tabulkových sousedů lépe. V 17. minutě její vedení zařídil Miroslav Indrák.

Plzeň - Vítkovice 1:0 (17. Indrák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A ve druhé třetině přišla další radost Indiánů. Ondřej Matýs ve 24. minutě zblízka doklepával do brány.

Plzeň - Vítkovice 2:0 (24. Matýs)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jenže ne vše se domácím dařilo. Ve 32. minutě Američan Peter Krieger zaznamenal kontaktní gól.

Plzeň - Vítkovice 2:1 (32. Krieger)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vítkovický Grman už ve třetí části hry poslal Holešinského na mantinel, rozhodčí ale nevylučovali. Domácí nepouštěli soupeře do gólových příležitostí a přesilovku po vyloučení Poura v 56. minutě pokazil Vítkovicím útočným faulem Lakatoš. Skóre už se neměnilo ani při minutové hře hostů bez brankáře.

Plzeň - Vítkovice, hostující Grman poslal ostře na mantinel plzeňského HolešinskéhoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

35. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Indrák (Matýs, Söderlund), 24. Matýs (Söderlund, Kvasnička) - 32. Krieger (Peterek). Rozhodčí: Kika, Jaroš - Gerát, Hynek. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 4497.
Plzeň: Pavlát - Zámorský, Kvasnička, Dujsík, Laakso, Piskáček, Malák, Houdek - Rekonen, Lev, Pour - Schleiss, Mertl, Holešinský - Matýs, Indrák, Söderlund - Jansa, Soukup, Hrabík. Trenér: Kořínek.
Vítkovice: Klimeš - Percy, Raskob, L. Kovář, Mikuš, Grman, Auvitu - Kalus, Chlán, Lakatoš - Vondráček, Krieger, Dej - Roberts Bukarts, M. Barinka, Fridrich - Peterek, Claireaux, Šoustal. Trenér: Trnka.