SESTŘIH: Zmar nekončí. Kladno znovu na kolenou, padlo na Spartě

Hokejisté pražské Sparty porazili ve 43. kole Tipsport extraligy na svém ledě Kladno 5:3. Středočeši si tak připsali čtrnáctou porážku v řadě a zůstávají s velkým odstupem na posledním místě tabulky. Pražané jsou druzí za prvními Pardubicemi.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Sparta Praha vs. Rytíři Kladno 5:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Sparta začala roli favorita proti Kladnu plnit ve 13. minutě, kdy se prosadil Kousal.

Sparta–Kladno 1:0 (13. Kousal)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O 39 sekund později zasadil druhý úder Středočechům Mozík a domácí vedli již o dvě branky.

Sparta–Kladno 2:0 (14. Forman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Rytíři mohli rychle reagovat, domácí však výborným zákrokem zachránil Kořenář a udržel Spartě dvoubrankový náskok.

Sparta–Kladno, zákrok KořenářeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V obrovské krizi hrající Kladno ztrestal ještě do konce první třetiny Forman, který potřetí překonal Mitense a favorit vedl již 3:0.

Sparta–Kladno 3:0 (20. Forman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Středočeši poslali Spartě varování po 90 sekundách druhé třetiny, Martenet poprvé překonal Kořenáře a snížil na 1:3.

Sparta–Kladno 3:1 (22. Martenet)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Aspoň záblesk naděje vzali sparťané hostům o tři minuty později, na 4:1 zvýšil Vitouch.

Sparta–Kladno 4:1 (25. Vitouch)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Navýšit skóre mohl Najman, trefil však jen tyč hostující branky.

Sparta–Kladno, tyč po pokusu Ondřeje NajmanaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté se znovu na dostřel dvou branek dostali v 35. minutě po využité přesilové hře v podání Tralmakse.

Sparta–Kladno 4:2 (35. Tralmaks)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kladno však zápas nezabalilo, v 48. minutě zadělal na drama Klepiš, který prostřelil nejistého Kořenáře.

Sparta–Kladno 4:3 (48. Klepiš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Naděje hostů definitivně pohasly v 58. minutě, na konečných 5:3 uzavřel skóre Horák.

Sparta–Kladno 5:3 (58. Horák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

43. kolo hokejové extraligy:
HC Sparta Praha – Rytíři Kladno 5:3 (3:0, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. P. Kousal (Konečný), 14. Mozík (Kempný, Řepík), 20. M. Forman (Kempný, Irving), 25. D. Vitouch (Krejčík, K. Hrabík), 58. R. Horák (Krejčík, Buchtele) – 22. Martenet (O. Bláha, Smoleňák), 35. Tralmaks (Smoleňák, Klepiš), 48. Klepiš (Sideroff). Rozhodčí: Šindel, Sýkora – Hynek, J. Svoboda. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 11.902
Sparta: Kořenář – Mozík, Kempný, Irving, Beaudin, Mikliš, Němeček, Krejčík – Řepík, J. Lajunen, M. Forman – Chlapík, R. Horák, Buchtele – P. Kousal, O. Najman, Konečný – Kassian, D. Vitouch, K. Hrabík. Trenér: Gross
Kladno: Mitens – Ticháček, T. Hejda, Slováček, Nemčík, Martenet, Veber – Sideroff, Klepiš, Tralmaks – Smoleňák, Melka, M. Procházka – Frolík, Jarůšek, O. Bláha- Vimmer, Babka, Strnad. Trenér: O. Vejvoda ml.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.