SESTŘIH: Bleskový úder Pardubic, konec po jedenácti vteřinách prodloužení

Hokejisté Pardubic v dohrávaném 29. kole extraligy zvítězili na ledě pražské Sparty 2:1 v prodloužení. V čase 60:11 rozhodl Martin Kaut. Pražané okusili hořkost porážky po pěti výhrách v řadě. Pardubice vyhrály počtvrté, z toho třikrát ale při dělbě bodů. V tabulce druhé Dynamo stáhlo náskok svého dnešního soupeře na jediný bod.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Sparta Praha vs. HC Dynamo Pardubice 1:2 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí pořádně zahrozili ve druhé minutě. Michal Kempný pálil z levého kruhu, jeho dělovka ale orazítkovala jen tyč.

Sparta - Pardubice, tyčka domácího KempnéhoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Pardubice měly v první třetině dvakrát vyloučeného Mandáta, jeho druhý nedovolený zákrok odnesl Kempný, který se do utkání už nevrátil.

Sparta - Pardubice, faul hostujícího Mandáta na KempnéhoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Diváci v našlapané O2 areně se gólu dočkali až ve 27. minutě. K radosti těch domácích utkání gólově odšpuntoval Filip Chlapík, který nejprve vypálil z kruhu a následně Willa překonal z dorážky.

Sparta - Pardubice 1:0 (27. Chlapík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dynamo se dočkalo vyrovnávací branky ve 33. minutě. Lukáš Sedlák se trefil s notnou dávkou štěstí, když jeho přihrávka trefila Horákovu brusli a od ní se kotouč odrazil za záda Kořenáře.

Sparta - Pardubice 1:1 (33. Sedlák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V obrovské šanci se 15 vteřin před koncem druhé části ocitl Radil. Puk se od tyčky odrazil za Kořenářova záda a klouzal po brankové čáře. Sudí ale hned na ledě rozpažil a o svém dobrém úsudku se následně přesvědčil u videa. Celým objemem kotouč totiž skutečně čáru nepřekročil.

Sparta - Pardubice, šance hostujícího RadilaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Utkání muselo rozhodnout až prodloužení a v něm přišel bleskový úder hostů, v čase 60:11 rozhodl Martin Kaut.

Sparta - Pardubice 1:2 (61. Kaut)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dohrávané 29. kolo hokejové extraligy:
HC Sparta Praha - HC Dynamo Pardubice 1:2 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 27. Chlapík (O. Najman, Mikliš) - 33. Sedlák (Hyka, Košťálek), 61. M. Kaut (Sedlák). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Lederer, Ondráček. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 16.646
Sparta: Kořenář - Mikliš, Krejčík, Moravčík, Kempný, Irving, Němeček, T. Tomek - Řepík, Sobotka, P. Kousal - Chlapík, Horák, O. Najman - Forman, Konečný, Buchtele - Hauser, Žmola, Mužík. Trenér: Gross
Pardubice: Will - Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, D. Musil, Hájek - Hyka, Sedlák, Cienciala - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - M. Kaut, A. Musil,, Paulovič - Říčka, Poulíček, Mandát. Trenér: Varaďa

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.