SESTŘIH: Liberec potřetí v řadě prohrál, zářil třinecký navrátilec do reprezentace Růžička

O čtvrtou příčku bojující Liberec prohrál v Třinci 1:5 a už tři zápasy tak čeká na vítězství. Bílé Tygry sice poslal do vedení ve 12. minutě Flynn, pak už ale skórovali jen úřadující mistři. Gólem a dvěma asistencemi se blýskl 38letý navrátilec do reprezentace Martin Růžička.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Oceláři Třinec vs. Bílí Tygři Liberec 5:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 12. minutě našel Najman zpoza branky nekrytého Flynna, který prostřelil gólmana Kacetla a otevřel skóre.

Třinec - Liberec 0:1 (12. Flynn)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ocelářům ale trvalo jen dvě minuty, než srovnali. Po vyhraném buly tečoval střelu od modré mimo dosah brankáře Krále útočník Čacho.

Třinec - Liberec 1:1 (14. Čacho)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V následné přesilovce měl po krásné týmové akci tutovku Rychlovský, Kacetl se ale blýskl báječným zákrokem.

Třinec - Liberec, domácí Kacetl vychytal RychlovskéhoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Bílí Tygři vzápětí zazdili další stoprocentní šanci. Na Bulíře zívala úplně prázdná branka, on ji ale trestuhodně minul.

Třinec - Liberec, Bulíř minul úplně prázdnou bránuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

S notnou dávkou štěstí otočil skóre utkání třinecký obránce Martin Marinčin,který trefil libereckého beka Budíka a od něj puk přeplachtil Krále a skončil v síti.

Třinec - Liberec 2:1 (37. Marinčin)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Mistři zvíšili ve 46. minutě. Od modré čáry vystřelil Jeřábek, kotouč se dostal před Daniela Krále, kde situace využil Nestrašil.

Třinec - Liberec 3:1 (46. Nestrašil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na 4:1 zvýšil Růžička a s šancemi Tygrů s utkáním ještě něco udělat to vypadalo hodně špatně.

Třinec - Liberec 4:1 (48. M. Růžička)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na 5:1 zvýšil Libor Hudáček a bylo prakticky rozhodnuto.

Třinec - Liberec 5:1 (52. L. Hudáček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Závěr zápasu přinesl ještě jeden hodně ostrý střet. Budík narazil tvrdě na mantinel Sikoru, který zamířil rovnou do kabiny.

Třinec - Liberec, Budík narazil Sikoru na mantinelVideo: Tipsport Extraliga / BPA

42. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 14. Čacho (Adámek, J. Jeřábek), 37. Marinčin (M. Růžička, D. Voženílek), 46. Nestrašil (J. Jeřábek, Adámek), 48. M. Růžička (D. Voženílek), 52. L. Hudáček (Kundrátek, M. Růžička) - 12. Flynn (A. Najman, Hawryluk). Rozhodčí: Mrkva, Obadal - Blažek, Hlavatý. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 4496.
Třinec: Kacetl - Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Polášek, J. Jeřábek, Adámek - M. Růžička, Nestrašil, D. Voženílek - Kurovský, P. Vrána, L. Hudáček - Hrehorčák, Holinka, M. Roman - Sikora, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.
Liberec: D. Král - Melancon, McCoshen, Budík, Knot, T. Galvas, M. Ivan, Aubrecht - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Hawryluk, A. Najman, Flynn - Kelly Klíma, Bulíř, Birner - Zachar, Šír, J. Vlach. Trenér: Pešán.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.