SESTŘIH: Nepovedený úvod Oceláře nesrazil, ve Vítkovicích kralovali

Hokejisté Třince porazili v 43. kole Tipsport extraligy Vítkovice na jejich ledě jednoznačně 6:2. Domácí vedli o dvě branky, další průběh utkání však patřil Ocelářům, kteří ve druhé třetině čtyřmi góly skóre definitivně otočili.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Vítkovice Ridera vs. HC Oceláři Třinec 2:6Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Vítkovičtí měli parádní vstup do utkání, když je už po necelých dvou minutách hry poslal do vedení Kotala.

Vítkovice–Třinec 1:0 (2. Kotala)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ještě než se Oceláři stihli z prvního úderu ve své síti vzpamatovat, inkasovali podruhé – na 2:0 zvýšil ve 3. minutě Lakatoš.

Vítkovice–Třinec 2:0 (3. Lakatoš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosty mohl vrátit do hry Nestrašil, na pozorného Klimeše však nevyzrál.

Vítkovice–Třinec, zákrok Klimeše proti NestrašiloviVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Třinečtí se však přece jen ještě do konce první třetiny prosadili, tvrdou ranou otevřel střelecký účet Ocelářů Roman.

Vítkovice–Třinec 2:1 (18. M. Roman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Rozhodčí přehlédli zákrok domácího Chlána, který v souboji sekl třineckého Hrehorčáka hokejkou mezi nohy.

Vítkovice–Třinec, nebezpečná hra ChlánaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Tlak Třince přesto vyústil v další přesilovou hru, kterou znovu využil Miloš Roman a srovnal skóre na 2:2.

Vítkovice–Třinec 2:2 (28. M. Roman)

A velký obrat Ocelářů pokračoval, poprvé je do vedení dostal v 33. minutě Voženílek.

Vítkovice–Třinec 2:3 (33. Voženílek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Šokovaní domácí dostali další úder v 38.minutě, na 4:2 pro hosty upravil Jeřábek.

Vítkovice–Třinec 2:4 (38. Vrána)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A to stále nebylo vše. Pátý gól do děravé obrany Ridery přidal Hrehorčák a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto.

Vítkovice–Třinec 2:5 (40. Hrehorčák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí mohli v samém závěru divoké druhé třetiny snížit, gól Ridery však nebyl uznán, protože padl po konci prostřední dvacetiminutovky.

Vítkovice–Třinec, Vítkovice překonaly gólmana po siréněVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Odevzdanou Rideru ztrestal ve třetí třetině šestou brankou Hudáček.

Vítkovice–Třinec 2:6 (43. Hudáček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

43. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Ridera – HC Oceláři Třinec 2:6 (2:1, 0:4, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Kotala (T. Šoustal, Krieger), 3. Lakatoš (Rihards Bukarts) – 18. Miloš Roman (M. Růžička, J. Jeřábek), 28. Miloš Roman (M. Růžička, D. Voženílek), 33. D. Voženílek (A. Nestrašil), 38. J. Jeřábek (Marian Adámek), 40. Hrehorčák (Dravecký), 43. L. Hudáček. Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Lederer, Hlavatý. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. Diváci: 9632
Vítkovice: Klimeš (41. Machovský) – Percy, Raskob, Mikuš, L. Kovář, Auvitu, R. Jeřábek – Rihards Bukarts, Chlán, Lakatoš – Fridrich, Barinka, P. Zdráhal – Roberts Bukarts, Krieger, Peterek – Kotala, Claireaux, T. Šoustal. Trenér: Trnka
Třinec: Kacetl – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Polášek, J. Jeřábek, Marian Adámek – M. Růžička, Nestrašil, D. Voženílek – L. Hudáček, P. Vrána, L. Hudáček – Hrehorčák, Holinka, Miloš Roman – Sikora, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták