SESTŘIH: Motor přešel do čtvrtfinále, Vary prodloužily nelichotivou sérii

Hokejisté Českých Budějovic dokázali v zápase předkola play off extraligy porazit Karlovy Vary 3:1. Jednalo se o třetí výhru v sérii a dostali se tak do čtvrtfinále. Budějovičtí se v průběhu utkání dostali do dvoubrankového vedení, v závěrečné třetině Západočeši sice snížili, bleskově však Budějovice odpověděly a utkání dotáhly do vítězného konce. Ve čtvrtfinále narazí na úřadující mistry z Třince. Varům naopak končí sezóna, ani letos nedokázali ovládnout úvodní sérii extraligy. Naposledy se jim to podařilo v roce 2009.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Energie Karlovy Vary vs. Banes Motor Č. Budějovice 1:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete ZDE.

Jihočechům se podařilo hned ve třetí minutě otevřít skóre. V přesilové hře přihrál Lukáš Pech Milanu Gulašovi, který propálil Dominika Frodla. Podařilo se mu tak skórovat i ve třetím zápase letošního předkola play off.

Karlovy Vary - České Budějovice 0:1 (3. Gulaš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V sedmé minutě utkání skončilo pro Mikuláše Hovorku. Z ledu ho musel být odvezen na nosítkách záchrannou službou.

Karlovy Vary - České Budějovice, zranění Mikuláše HovorkyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Budějovický Jakub Valský trefil kolenem domácího obránce Joonaa Huttulu. Od rozhodčích vyfasoval za tento zákrok trest 5 plus do konce zápasu.

Karlovy Vary - České Budějovice, hrubý faul hostujícího ValskéhoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 23. minutě utkání kapitán Varů Jiří Černoch ujel sám na Dominika Hrachovinu, kterého však nepřekonal. Kotouč se odrazil zpět na led, kde byl chvíli bez povšimnutí. Gólman hostí puk stihl nakonec vyhodit.

Karlovy Vary - České Budějovice, šance domácího ČernochaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 38. minutě Budějovice navýšily své vedení. V přesilové hře nabil Lukáš Pech připravenému Jáchymu Kondelíkovi, který vstřelil kotouč za záda Frodla.

Karlovy Vary - České Budějovice 0:2 (37. Kondelík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 44. minutě Jihočeši dosáhli dalšího gólu, kdy se po neproměněném úniku hostí dostal ke střele Kubík, kterou propálil brankáře. Domácí trenér však využil trenérské výzvy, po přezkoumání nakonec branka byla odvolána kvůli nedovolenému bránění Harrise.

Karlovy Vary - České Budějovice, neuznaný gól KubíkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Varům se podařilo ve 49. minutě snížit. Po několika usilovných dorážkách se kotouč dostal na hokejku Ikky Kangasiemiho, který usměrnil kotouč do sítě.

Karlovy Vary - České Budějovice 1:2 (49. Kangasiemi)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jednobrankový rozdíl však vydržel pouze lehce přes půl minuty. Hosté ujeli do protiútoku, kde se střela Beránka odrazila od tyčky. Domácí gólman ale přes hlouček hráčů puk nezaregistroval a tak příležitosti využil Brant Harris, který dorazil kotouč za brankovou čáru.

Karlovy Vary - České Budějovice 1:3 (50. Harris)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Předkolo play off hokejové extraligy - 3. zápas:
HC Energie Karlovy Vary - Banes Motor České Budějovice 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 49. O. Procházka (Kangasniemi, T. Rachůnek) - 3. Gulaš (Pech, Štencel), 37. Kondelík (Pech, Štencel), 50. Harris (M. Beránek, Pýcha). Rozhodčí: Hradil, Veselý - Kajínek, Gerát. Vyloučení: 6:4, navíc Valský (České Budějovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 4746. Konečný stav série: 0:3.
Karlovy Vary: Frodl - Bartejs, D. Mikyska, Plutnar, Huttula, Stříteský, McFadden, Dlapa - O. Beránek, Černoch, Hladonik - Kangasniemi, Gríger, T. Rachůnek - O. Procházka, Kofroň, T. Redlich - Kružík, Koffer, A. Rulík. Trenér: Eismann.
České Budějovice: Hrachovina - Hovorka, Gulaši, Kachyňa, M. Doudera, Štencel, Pýcha, Štich - Gulaš, Kondelík, F. Přikryl - Kubík, Harris, M. Beránek - Valský, Pech, D. Simon - Vopelka, Koláček, M. Toman. Trenér: Čihák.