SESTŘIH: Vary přelstily Boleslav po nájezdech

Hokejisté Karlových Varů dokázali na svém ledě v 18. kole hokejové extraligy přelstít Mladou Boleslav 2:1 po nájezdech. Rozhodující trefu zařídil karlovarský Jan Hladonik. Mladoboleslavští tak padli v extralize již popáté v řadě a zůstávají na pouhém chvostu celé ligové tabulky.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

HC Energie Karlovy Vary vs. BK Mladá Boleslav 2:1 snVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete ZDE.

Karlovy Vary se ve třetí minutě dostaly do vedení. Tomáš Redlich tečoval ránu Víta Jiskry a usměrnil kotouč za záda mladoboleslavského brankáře.

Karlovy Vary - Mladá Boleslav 1:0 (3. Redlich)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Boleslav vyrovnala ve 28. minutě, střelcem gólu byl Robert Lantoši. Kotouč se dostal k domácí bráně, kde se ho ujal David Bernad. Ten jej poslal právě na Lantošiho, který z pravého kruhu dokázal prostřelit Frodla.

Karlovy Vary - Mladá Boleslav 1:1 (28. Lantoši)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Zápas na západě Čech přinesl i bitku. Karlovarský Joona Huttula se spolu s mladoboleslavským Janem Stránským pustili do sebe. Úspěšnější ze souboje odešel první jmenovaný.

Karlovy Vary - Mladá Boleslav, bitkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve Varech už to vypadalo, že je rozhodnuto. Jiří Černoch se prosadil, rozhodčí jeho gól nejprve potvrdili, po opětovném přezkoumání přes coach challenge branka nakonec neplatila.

Karlovy Vary - Mladá Boleslav, neuznaný gól ČernochaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Těsně před koncem prodloužení se do velké šance hokejisté Mladé Boleslavi, vychytal je však Frodl.

Karlovy Vary - Mladá Boleslav, zákrok FrodlaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Zápas tak došel do nájezdů, ten rozhodující proměnil mladoboleslavský Jan Hladonik.

Karlovy Vary - Mladá Boleslav 2:1 sn (rozh. nájezd Hladonik)Video: Tipsport Extraliga / BPA

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 3. T. Redlich (Jiskra, Zetterberg), rozhodující sam. nájezd Hladonik - 28. Lantoši (Bernad, Järvinen). Rozhodčí: Mrkva, Cabák - Gerát, Axman. Vyloučení: 3:2, navíc Huttula - J. Stránský oba 5 min. Bez využití. Diváci: 3818.
Karlovy Vary: Frodl - Huttula, Plutnar, Stříteský, D. Mikyska, Dlapa, Havlín, Benda - O. Beránek, Černoch, Hladonik - Kangasniemi, Gríger, T. Rachůnek - Zetterberg, Jiskra, T. Redlich - O. Procházka, Koffer, Kofroň. Trenér: Bruk.
Mladá Boleslav: J. Růžička - Osburn, Pyrochta, R.Jeřábek, Jánošík, Pláněk, Bernad - Rohdin, Fořt, J. Aaltonen - Lantoši, Järvinen, Skalický - J. Stránský, Závora, Dvořáček - J. Půček, Malát, O. Roman. Trenér: Pletka.