SESTŘIH: Postup Litvínova do čtvrtfinále dokonal v prodloužení Jurčík

Hokejisté Litvínova zvládli ve třetím zápase předkola play off extraligy porazit Plzeň 2:1 po prodloužení. Zajistili si tak postup mezi osmičku nejlepších. Rozhodující branku vstřelil v 76. minutě Ondřej Jurčík, jednalo se o zatím nejdelší klání probíhající sezony nejvyšší české soutěže. Litvínov ve čtvrtfinále narazí na brněnskou Kometu.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Škoda Plzeň vs. HC Verva Litvínov 1:2 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete ZDE.

Ve 2. minutě zápasu otevřeli skóre Plzeňští. Martin Bučko dostal nabito od Tomáše Mertla a svou dělovkou propálil kotouč až do sítě hostí.

Plzeň - Litvínov 1:0 (2. Bučko)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Litvínovu se však podařilo během pouhých 31 vteřin vyrovnat na 1:1. Forvard Andrej Kudrna se octil v samostatném úniku na branku a poslal kotouč k horní tyči.

Plzeň - Litvínov 1:1 (2. Kudrna)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Tim Söderlund z Plzně si v 16. minutě svojí kličkovanou utvořil prostor a po vybruslení na střed zakončoval do horního rohu. Lapačka Tomka však byla proti.

Plzeň - Litvínov, zákrok hostujícího TomkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Po kombinaci litvínovské formace Nicolas Hlava zakončoval z mezikruží. Klouček jeho pokus mezi betony lapil.

Plzeň - Litvínov, šance hostujícího HlavyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

To nebyl hezký pohled. Domácí kapitán Jan Schleiss ujel obraně Litvínova po pravém mantinelu a rozhodl se pro střelu na zadní tyč. Vracející se Jaks ho však nevybíravě trefil do hlavy. Rozhodčí po přezkumu označili zákrok litvínovského hráče jako napadení s trestem pět plus do konce zápasu.

Plzeň - Litvínov, hrubý faul Jakse byl potrestán vyloučením do konce zápasuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Na rozhodující gól si fanoušci počkali až do 76. minuty zápasu. Postup Litvínova do čtvrtfinále stvrdil Ondřej Jurčík.

Plzeň - Litvínov 1:2 pp (76. Jurčík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Předkolo play off hokejové extraligy - 3. zápas:
HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Bučko (Mertl) - 2. A. Kudrna (Jurčík), 76. Jurčík (Baránek). Rozhodčí: J. Ondráček, Květoň - Brejcha, Zíka.
Plzeň: Klouček - Zámorský, Laakso, Bučko, Piskáček, Dujsík, Malák - Matýs, M. Indrák, Söderlund - Rekonen, Šiler, Holešinský - Schleiss, Mertl, Pour - Jansa, M. Soukup, P. Straka. Trenér: Kořínek.
Litvínov: M. Tomek - Zile, Baránek, Jaks, Šalda, D. Zeman, Czuczman, Demel - Koblasa, M. Sukeľ, Kirk - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - A. Kudrna, Jurčík, Abdul - Havelka, Gut, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.