Plzeň se dočkala výhry v Litvínově

LITVÍNOV

Zraněními zdecimovaná předposlední Plzeň díky vynikající produktivitě v přesilovkách, nasazení a výtečnému gólmanu Málkovi zdolala v pátek nervózní Litvínov 5:2. Ukončila tak sérii tří porážek a vyhrála teprve podruhé za posledních devět zápasů.

Hosty nasměrovala k zisku tří bodů už první třetina.  Plzeňského gólmana nejprve ve 2. min. zachránila při Bednaříkově střele horní tyčka. Do vedení Západočechy dostala při vlastním oslabení slovenská spolupráce Fabuše se skórujícím obráncem Čakajíkem, pro něhož to byl vůbec první gól v sezóně.

Ke zvýšení stačilo kapitánu Matějovskému 10 sekund ze Skleničkova trestu. A při hře pěti proti třem skončila v síti litvínovského brankáře J. Hübla Nedomova dělovka od modré. V další početní výhodě Plzně dal svůj druhý gól v zápase Matějovský po přihrávce obránce Vr. Čecha, nové posily z Kladna. O chvíli později Důras v oslabení trefil tyčku, z protiútoku ho napodobil domácí Skuhrovec.

Litvínov se nadechl k závěrečnému náporu v přesilovce o dva hráče šest minut před koncem, kdy Kubinčák s Poživilem v rozmezí 54 sekund snížili na rozdíl dvou gólů. Výhru hostí pojistil při litvínovské power-play Zelenka.

Chemopetrol Litvínov - Lasselsberger Plzeň 2:5 (0:3, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 54. Kubinčák (Reichel), 54. L. Poživil (Nikolov) - 9. Čakajík (Fabuš), 10. Matějovský (Nedoma), 18. Nedoma (Důras), 24. Matějovský (V. Čech), 60. Zelenka (Fabuš). Rozhodčí: Polák - Kalivoda, Bejček. Vyloučení: 11:12, navíc Morava (Litvínov) 10 min. Využití: 2:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 3805.
Litvínov: J. Hübl - Hranáč, Šlégr, Nikolov, Morava, Skuhrovec, Gýna, L. Poživil - Kubinčák, Reichel, Prorok - Jenáček, Branda, Trávníček - Jánský, Lukeš, Bednařík - Černý, Kopecký, Sklenička. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.
Plzeň: Málek - Čakajík, V. Čech, Nedoma, Martinec, Pulpán, Malinský - Matějovský, Fabuš, Zelenka - Vampola, Šaffer, Kracík - Důras, Šindel, Adamský. Trenéři: Kučera a Černý.