Hlavní obsah

Překvapení! Kouč Varaďa na odchodu z Třince, v lednu bude jednat s vedením

28. 12. 2021 9:34Aktualizováno 28. 12. 2021 21:00

Tohle nikdo nečekal, zvlášť když Třinec má opět slibně rozjetou sezonu a trenér Václav Varaďa má podepsanou smlouvu až do roku 2027. Nyní se zdá, že vláda zlatého kouče končí. Po porážce v extraligovém duelu v Hradci Králové kouč potvrdil, že oslovil vedení Třince, aby v týmu skončil už po sezoně. V lednu bude jednat s majitelem klubu Jánem Moderem. Klub připustil, že je rozhodnutím Varadi zaskočen.

Foto: profimedia.cz

Hokejový trenér Václav Varaďa zřejmě na lavičce Ocelářů po sezoně skončí. Foto: profimedia.cz

Článek

Bývalý úspěšný útočník je hlavním trenérem Třince od roku 2017. Dvakrát dovedl slezský tým k triumfu v extralize a v aktuální sezoně Oceláři útočí na zlatý hattrick. Varaďa je nejúspěšnějším koučem v klubové historii.

"Já se soustředím s Třincem na zbytek sezony. Věřím, že to máme dobře rozběhlé, a pokud budeme zdraví, tak máme šanci se dostat tam, kde si všichni přejeme. Je pravda, že jsem vedení oslovil a během ledna budeme řešit nějakým způsobem, jak to celé dopadne," řekl Varaďa po úterní prohře v Hradci Králové 1:5.

Důvody nechtěl zatím specifikovat. "Já bych poprosil o shovívavost a nějakým způsobem o čas, který tahle záležitost potřebuje. Já se osobně vyjádřím na svém blogu zítra nebo pozítří, kde malinko více odkryju karty, ale budu čekat na návrat majitele klubu (Jána Modera), který by měl být v prvním týdnu v lednu zpátky. Tam se bude řešit, co dál," doplnil Varaďa.

"Jsme zaskočeni, že i přes sedmiletý kontrakt nyní společně řešíme další budoucnost Václava Varadi v naší organizaci, protože se rozhodl na konci sezony odejít. Jeho uvolnění může proběhnout za jasně daných podmínek, které jsou obsaženy ve smlouvě, jejíž obsah nebudeme zveřejňovat," uvedl na klubovém webu viceprezident klubu Jan Czudek. Dlouholetou smlouvu s platností do roku 2027 Varaďa s klubem podepsal loni v dubnu.

Varaďa, dvojnásobný mistr světa, by v případě odchodu z Třince mohl od příští sezony teoreticky převzít seniorskou reprezentaci místo Filipa Pešána, kterému po mistrovství světa skončí smlouva a jehož angažmá u národního týmu zatím není příliš úspěšné. V nedávném rozhovoru pro deník Sport Varaďa uvedl, že by rád trénoval v zahraničí.

Vedení Ocelářů věří, že jednání o Varaďově budoucnosti nebude mít vliv na výsledky týmu v aktuální sezoně. Třinec má před dnešními zápasy 36. kola extraligy v čele soutěže náskok osmi bodů na druhý Hradec Králové, na jehož ledě se představí. "Věříme, že s týmem letos opět směřuje k obhajobě extraligového titulu, a jsme přesvědčeni, že Václav Varaďa udělá pro úspěch organizace v probíhající sezoně maximum," řekl Czudek.

Varaďa své záměry oznámil vedení i týmu. "Já jsem to hráčům oznámil ve stejný den, kdy jsem to sdělil vedení. Jak na to reagovali? Samozřejmě nejásali, ale potřebovali znát pravdu a vědět důvod, než se to dostane úplně ven," řekl Varaďa.

Třinecký kanonýr Martin Růžička nechtěl situaci okolo trenéra moc rozebírat. "Asi bych to radši nekomentoval. Nás v tuhle zajímá, abychom vyhráli extraligu potřetí za sebou. Pak bych řešil, co bude dál," prohlásil Růžička.

Reklama

Sdílejte článek