SESTŘIH: Sparta vydřela proti Dynamu prodloužení. A v nájezdech znovu rozhodl P. Kousal

Souboj plný obratů. Radovala se nakonec Sparta, která zásluhou Romana Horáka vybojovala proti Pardubicím v 60. minutě prodloužení a v nájezdech se pak podobně jako v Třinci prosadil Pavel Kousal. Sport.cz vám nabízí sestřih celého šlágru 3. kola extraligy i videa jednotlivých gólů a nejzajímavějších momentů.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Sparta - Pardubice 4:3sn Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté začali odvážně. Před brankou číhající Říčka se trefil přesně, Pardubice tak šly v sedmé minutě do vedení.

Sparta - Pardubice 0:1 (7. Říčka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Přesilovka v 9. minutě při vyloučení pardubického Ciencialy za 19 vteřin využita - 1:1. Řepík nekompromisně překonal Willa, za tři kola dal tři branky.

Sparta - Pardubice 1:1 (9. Řepík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pardubický gól při další přesilovce v  16. minutě neuznán, sudí si u videa ověřili, že ho ve skrumáži bylo dosaženo nohou. Krátce nato na druhé straně ještě v oslabení Lajunen trefil tyč.

Sparta - Pardubice, neuznaný gól Video: Tipsport Extraliga / BPA

Chlapík ve 33. minutě nabil Sobotkovi, a ten z levého kruhu mířil přesně - 2:1.

Sparta - Pardubice 2:1 (33. Sobotka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vzápětí následovala pořádná mela před sparťanskou bránou. Domácí D. Vitouch a pardubický Mandát zamířili zchladit emoce na trestnou lavici.

Sparta - Pardubice, bitkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta neskutečně zaspala vstup do třetiny. Chybu v rozehrávce využil po 11 sekundách třetí části hry Paulovič.

Sparta - Pardubice 2:2 (41. Paulovič)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O necelou minutu později Radil strhával vedení na stranu Pardubic.

Sparta - Pardubice 2:3 (42. Radil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

´Oddechový´ čas Sparty měl pokračování. Cienciala se po šanci už také radoval. Puk mířící od brankové konstrukce však podle rozhodčích zkoumajících video nepřekročil čáru.

Sparta - Pardubice, šance PardubicVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 60. minutě domácí kotel vybuchl nadšením, Horák skóroval zblízka do zčásti odkryté brány a zařídil prodloužení. V něm se přes slibné situace nerozhodlo. Došlo na nájezdy, jimž ještě předcházela šarvátka domácího Irvinga a pardubického T. Zohorny.

Sparta - Pardubice 3:3 (60. Horák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V nájezdech podobně jako proti Třinci rozhodující trefu zaznamenal Pavel Kousal. Ve čtvrté sérii procedil puk mezi nohama pardubického gólmana.

Sparta - Pardubice 4:3 (samostatné nájezdy- rozhodující gól P. Kousal)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Předehrávka 3. kola hokejové extraligy:
HC Sparta Praha - HC Dynamo Pardubice 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Řepík (Chlapík), 33. Sobotka (Chlapík, Řepík), 60. Horák (Chlapík, Kempný), rozhodující sam. nájezd P. Kousal - 7. Říčka (Paulovič, D. Musil), 41. Paulovič, 42. Radil (T. Zohorna, J. Kolář). Rozhodčí: Pražák, Šindel - Lhotský, Hynek. Vyloučení: 7:6, navíc Irving - T. Zohorna oba 5 min. Využití: 1:0. Diváci: 10 256.
Sparta: Kořenář - Moravčík, Krejčík, Mozík, Kempný, Irving, Němeček, Mikliš - Řepík, Sobotka, Chlapík - Kestner, R. Horák, P. Kousal - Hauser, J. Lajunen, Buchtele - Konečný, O. Najman, D. Vitouch. Trenér: Gross.
Pardubice: Will (od 3. nájezdu Klouček) - Čerešňák, D. Musil, Bučko, T. Dvořák, Hrádek, Vála, J. Kolář - Hyka, L. Sedlák, Cienciala - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Paulovič, Poulíček, Říčka - Vondráček, Rákos, Mandát. Trenér: Varaďa.