SESTŘIH: Pardubice závěrečnou smrští pečetily vyrovnání finálové série

Hokejisté Pardubic dokázali zvítězit ve čtvrtém zápase finále play off extraligy na ledě Třince vysoko 6:2. Podruhé tak vyrovnávají sérii, tentokrát na 2:2. Východočeši v klání sice nejprve prohrávali, ve druhé třetině ale zvládli duel otočit ve svůj prospěch. Utkání bylo do posledních minut vyrovnané, v úplném závěru však Pardubičtí nastříleli hned tři branky, čímž pečetili svůj triumf. Pátý duel je na programu v pardubické Enteria areně ve středu.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Oceláři Třinec vs. HC Dynamo Pardubice 2:6Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete ZDE.

Hned ve čtvrté minutě se blýskl povedeným zákrokem domácí gólman Ondřej Kacetl. Po přihrávce Tomáše Zohorny se ke střele dostal Lukáš Radil, brankář Ocelářů se stihl přemístit a střelu vychytal.

Třinec–Pardubice, domácí Kacetl fantasticky vychytal RadilaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

O dvě minuty otevřeli skóre Oceláři. Po špatné rozehrávce hostů se k puku dostal Libor Hudáček a nahodil ho k brance hostů úplně osamocenému útočníkovi Davidu Ciencialovi. Ten se s kotoučem otočil a po jednoduché kličce poslal svůj tým do vedení 1:0.

Třinec–Pardubice 1:0 (6. Cienciala)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pardubičtí však rychle reagovali a vyrovnali skóre zápasu. Po vyhraném buly v přesilové hře Východočeši předvedli rychlou kombinaci, kterou zakončil u pravé tyčky střelou z první Radil, a připsal si tak již třetí branku v probíhající sérii.

Třinec–Pardubice 1:1 (8. Radil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve druhé třetině mohl jít Třinec znova do vedení. Hudáček si najel za branku hostů a poslal kotouč skrze brankoviště na pravý kruh, odkud však Cienciala tvrdou ranou napálil pouze tyčku v horní části pardubické svatyně.

Třinec–Pardubice, domácí Cienciala trefil tyčkuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Pardubice podruhé v zápase využily přesilovou hru a šly v zápase do vedení 2:1. Ke střele se dostal z levého mezikruží Martin Kaut a trefil se k přední tyči, kterou si Kacetl nepohlídal.

Třinec–Pardubice 1:2 (34. M. Kaut)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Za 63 sekund Pardubice už navyšovaly svůj náskok. Do pravého kruhu si útočník Tomáš Vondráček, odkud vyslal svůj pokus na branku Kacetla. Třinecký gólman měl zhoršený výhled, střela tak zaplula za jeho záda.

Třinec–Pardubice 1:3 (36. Vondráček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Třinec ve 43. minutě snížil skóre na 2:3, postaral se o to Daniel Voženílek. Forvard Ocelářů se ocitl po přihrávce Nestrašila v předbrankovém prostoru a nadvakrát prostřelil pardubického gólmana Willa.

Třinec–Pardubice 2:3 (43. Voženílek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Oceláři nebyli daleko vyrovnání. Nestrašil zavezl kotouč do prostoru před brankou, kde vznikl velký závar. O zakončení se pokoušeli Miloš Roman i Petr Vrána, Will ale nakonec puk dostal pod svoji kontrolu.

Třinec–Pardubice, závar před Willovou brankou při snaze Ocelářů vyrovnatVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 59. minutě navýšil vedení hostů Adam Musil. Pardubický hokejista poslal střelu od středu hřiště, na kterou v obranném pásmu nedosáhl Voženílek. Kotouč tak doletěl do odkryté kasy.

Třinec–Pardubice 2:4 (59. A. Musil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O několik vteřin později Východočeši přidali další branku do odkryté sítě. Tentokrát se střelcem branky stal útočník Patrik Poulíček. Arenou zněla tradiční „pátá“, která se ozývala z hostujícího sektoru.

Třinec–Pardubice 2:5 (59. Poulíček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Nicméně Pardubice neměly ani po páté brance dost a připsaly si i šestý zásah. O něj se postaral tentokrát Kaut, jehož střelu nedokázal Kacetl zastavit. Východočeši tak vyhráli v zápase vysoko 6:2 a srovnali celkový stav série na 2:2. Dění se tak přesouvá zpět do Pardubic, další zápas je na programu ve středu.

Třinec–Pardubice 2:6 (60. M. Kaut)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Finále play off hokejové extraligy – 4. zápas:
HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 2:6 (1:1, 0:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 6. Cienciala (L. Hudáček), 43. D. Voženílek (Nestrašil, Smith) - 8. Radil (Hyka, M. Kaut), 34. M. Kaut (Radil, Košťálek), 36. Vondráček (Poulíček), 59. A. Musil (Paulovič, D. Musil), 59. Poulíček (Sedlák), 60. M. Kaut (T. Zohorna, Paulovič). Rozhodčí: Jeřábek, Stano - Lhotský, Zíka. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:2. Diváci: 5400 (vyprodáno). Stav série: 2:2.
Třinec: Kacetl – Adámek, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Polášek, Šenkeřík – Hrehorčák, Čacho, Dravecký – Nestrašil, Helewka, D. Voženílek – L. Hudáček, Cienciala, Daňo – Kurovský, P. Vrána, M. Roman – M. Růžička. Trenér: Moták.
Pardubice: Will – Čerešňák, D. Musil, Košťálek, Dvořák, Hájek, Vála, od 59. navíc Houdek – Hyka, Sedlák, Pánik – Radil, T. Zohorna, R. Kousal – Paulovič, A. Musil, M. Kaut – Vondráček, Poulíček, Mandát . Trenér: Zadina.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.