Kolín - Kladno 5:2Rytíři v přípravě na baráž podlehli Kolínu

Hokejisté Kladna i s jednapadesátiletým hrajícím majitelem Jaromírem Jágrem v sestavě prohráli v přípravném zápase na ledě prvoligového Kolína 2:5. Za domácí Kozly dal hattrick útočník Lukáš Pajer. Rytíři se chystají na baráž o udržení v extralize, do které vstoupí proti vítězi první ligy v neděli 16. dubna.

Jak z pozice trenéra řešit více než měsíc trvající čekání na baráž? Diskuse z pořadu PříklepVideo: Sport.cz

Kladno, které skončilo v extralize poslední, naposledy hrálo 5. března, kdy se rozloučilo se základní částí extraligy výhrou nad Karlovými Vary 5:4. Po týdenním volnu se Rytíři vrátili do přípravy a zatím mají potvrzené dva přípravné duely. V úterý je čeká doma odveta s Kolínem.

Kladno dnes dostal v polovině utkání do vedení Ondřej Bláha, který tečoval nahození Martina Kehara. V 16. minutě vyrovnal po přihrávce Jakuba Sklenář Pajer, který v čase 32:26 v přesilové hře při vyloučení Adama Kubíka také otočil skóre.

Ve 44. minutě pojistil náskok Kozlů Petr Moravec. V čase 55:46 sice snížil po průniku Jaromír Pytlík, ale domácí při power play Rytířů dvakrát skórovali do prázdné branky. Nejdříve dovršil hattrick Pajer a skóre uzavřel osm sekund před koncem Matěj Morong.

Přípravný hokejový zápas:
SC Marimex Kolín - Rytíři Kladno 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Branky: 16., 33. a 59. Pajer, 44. P. Moravec, 60. Morong - 10. O. Bláha 56. Pytlík.