Šlágr kola pro Spartu! Kometa zazářila, Motor znovu zaváhal

Až v dramatických samostatných nájezdech vyvrcholil páteční šlágr 6. kola hokejové Tipsport extraligy! V Pardubicích se radovala pražská Sparta, o jejíž výhře 3:2 a prvních bodech z venku rozhodl v páté sérii Roman Horák. Pražané v tabulce poskočili na čtvrté místo a nedovolili Východočechům vrátit se do čela tabulky. Pozice lídra tak dál patří Vítkovicím, Pardubice jsou druhé. V dalších pátečních zápasech přehrála brněnská Kometa hokejisty Hradce Králové 4:0 a České Budějovice prohrály s Olomoucí 1:2 v prodloužení.

Z extraligového utkání Pardubice - Sparta. Situace před brankou pražského týmu.

V ostře sledovaném souboji dvou hlavních předsezonních favoritů na zisk titulu Sparta na ledě Pardubic dvakrát vedla, ale domácí pokaždé dokázali odpovědět a rozhodnutí přinesly až samostatné nájezdy. V páté sérii domácí Robert Kousal neuspěl a Roman Horák rozhodl o první výhře Sparty venku v této sezoně.

Dynamo se tak plného bodového zisku před vlastními fanoušky znovu nedočkalo a na první pozici se nevrátilo.

Kometa porazila Hradec přesvědčivě 4:0, přestože hosté přestříleli domácí v poměru 51:17! Na skvělého Marka Čiliaka v brance brněnského týmu ale nevyzráli ani jednou. Kometa uspěla po dvou domácích prohrách a naplno bodovala podruhé v sezoně. Dva góly dal Luboš Horký, který se sedmi zásahy vévodí pořadí nejlepších střelců soutěže.

Mountfield se proti Brnu musel vyrovnat se ztrátou svého nejproduktivnějšího hráče Nikity Ščerbaka, jemuž vypršelo vízum, a i když ruský útočník s manželkou žije v Kanadě, musel kvůli současné celosvětové situaci opustit Českou republiku.

Českobudějovický Motor sice vstoupil do nového ročníku nejvyšší soutěže parádně, minisérii tří výher ovšem nyní vystřídaly tři prohry v řadě. V souboji s Olomoucí sice domácí dostal v prostřední části hry do vedení v přesilovce kanonýr Milan Gulaš, ale v závěrečné třetině nejprve David Škůrek vyrovnal a v prodloužení obrat dokonal v početní převaze Jiří Ondrušek.

Hanáci jsou v tabulce třetí, přitom mají na svém kontě o zápas méně kvůli odloženému střetnutí v Karlových Varech.

Další tři duely 6. kola se hrály již ve čtvrtek, zbývající utkání mezi Karlovými Vary a Litvínovem je na programu v úterý 4. října.

Hokejová Tipsport extraliga - 6. kolo:
Budějovice - Olomouc 1:2 v prodloužení
Branky: 38. Gulaš - 50. Škůrek, 64. Ondrušek
Brno - Hradec Králové 4:0
Branky: 26. a 54. Horký, 3. Gulaši, 30. Zaťovič
Pardubice - Sparta 2:3 po samostatných nájezdech
Branky: 28. Říčka, 48. R. Kousal - 5. Tomášek, 32. Forman, rozhodující sam. nájezd Horák