Slavia klopýtla v Litvínově

LITVÍNOV

Nepříjemné překvapení připravili v pátek lídrovi tabulky hokejisté Litvínova, kterému jde ve zbytku sezóny už jen o čest. Slavia sice po úvodních dvaceti minutách vedla o dva góly, ale pak se nestačila divit. Druhá třetina byla zcela v režii útočného hokeje domácích.

V úvodu to přitom vypadalo na slávistickou pohodičku. Duda s Divíškem zajistili Pražanům pohodlný náskok. Vše se ale změnilo po první pauze. Během 33 vteřin domácí srovnali a v cestě za překvapením je nezastavil ani gól jejich bývalého hráče Proroka. Za další tři minuty vyrovnal skóre Kubinčák a ještě do konce třetiny pro změnu ex-slávista Šaffer strhl vedení na stranu Severočechů.

Přestávková předsevzetí Pražanů vzala za své po 17 vteřinách třetí části, kdy bombu Reichla v převaze 5 na 3 tečoval za Hronka pohotový Bednařík. Favorit sice odpověděl gólem Vlasáka, ale v euforii hrající Litvínov se dokázal minutu a půl ubránit ve třech. V závěru se proti Divíškovi skvěle postavil litvínovský gólman Fiala a hosté už neuspěli ani v power play.

Chemopetrol Litvínov - Slavia Praha 5:4 (0:2, 4:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 24. Zadina (Martinec, Bednařík), 25. Gombár, 29. Kubinčák, 38. Šaffer (Sklenička, Gombár), 41. Bednařík (Reichel, Hranáč) - 10. Duda (Sup, Vlasák), 18. Divíšek (Prorok), 26. Prorok (Drtina), 48. Vlasák (Graňák, Duda). Rozhodčí: Homola, Smeták - Unzeitig, Cambal. Vyloučení: 5:6, navíc Hranáč (Litvínov) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1525.
Litvínov: R. Fiala - Hranáč, Punčochář, Ťupa (36. Švejda), Skuhrovec, Lašek, Kočí - Jánský, Reichel, Kubinčák - Gombár, Sklenička, Šaffer - Zadina, T. Martinec, Bednařík - Vrtek, Rindoš, Závada. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.
Slavia: Hronek - Kadlec, Pojkar, Žižka, J. Novák, Žabka, Graňák, Kolařík, Drtina - D. Hruška, Beránek, Dlouhý - Duda, Vlasák, Sup - Bednář, Divíšek, Prorok - V. Růžička ml., Sobotka, Vondrka. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Kalous.