Slavia rozstřílela Třinec, Beránek se blýskl hattrickem

Slavii stačilo devět minut druhé třetiny, aby vyhnala z branky hostů Vojtka a přerušila třineckou sérii pěti vítězství. Růžičkův soubor porazil Oceláře už poosmé v řadě a Beránek si v závěrečné třetině střihnul čistý hattrick.

Domácí klub nejprve ocenil Supa, který hrál už 801. utkání v extralize a pak se duel zvrhnul do dobývání branky Třince. V pěti šancích to v první třetině Bednář ještě nedokázal, Slavia v úvodní třetině dokonce hrála 70 vteřin v pěti proti třem, ale ani tam se jí nepodařilo vstřelit úvodní gól.

Až start druhé části přinesl branky, během necelé minuty spustili brankostroj Kadlec v přesilovce a vzápětí Vlasák. Vojtek se vztekal na beky tak vehementně až inkasoval osobní trest, vzápětí však pomohl Čermákovi ke gólu další neobratný zásah hostujícího obránce.

Po čtyřech gólech v závěrečném dějství hosté odjížděli s krutým debaklem a mohly je těšit jen malé radosti. Polanský v přesilovce bez hokejky fotbalově obehrál dva hráče, ale gólový efekt to nemělo. Svobodovi první nulu ve slávistickém angažmá vzal až těsně před koncem Tesařík.

Jiří Kalous, asistent trenéra Slavie: "Rozhodla druhá třetina, kdy jsme začali střílet góly a podržel nás Svoboda."

Jan Daneček, asistent trenéra Třince: "Nejhorší zápas v sezóně, úplně nám došly síly."

Slavia Praha - Oceláři Třinec 8:1 (0:0, 4:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 23. Kadlec (Beránek), 24. Vlasák (Graňák), 27. Čermák (Sup), 32. D. Hruška (Bednář), 45. Beránek (Bednář), 50. Graňák (Čermák), 51. Beránek (D. Hruška), 57. Beránek (Kolařík) - 56. Tesařík (Martynek). Rozhodčí: Kubeš - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:7, navíc Vojtek a Peterek (oba Třinec) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 3684.
Slavia Praha: A. Svoboda - Kadlec, Jass, Hlavačka, Kolařík, Graňák, Žižka - Bednář, Beránek, D. Hruška - Čermák, Rataj, Sup - L. Havel, Vlasák, Dlouhý - Červenka, Sobotka, Doležal. Trenéři: V. Růžička, O. Weissmann a Kalous.
Třinec: Vojtek (32. L. Daneček) - Tesařík, Výtisk, Kroupa, Frolo, D. Seman, Pácal, Kundrátek, od 41. navíc Bartoň - Steber, Štefanka, Skořepa - Vůjtek, Peterek, Korhoň - Martynek, Polanský, Tomas - J. Daneček ml., Kolusz, Hašek. Trenéři: Juřík, J. Daneček st. a Mach.