Hlavní obsah

Slovenský útočník Bakoš končí v mistrovském Třinci

22. 8. 2022 13:38

Slovenský hokejový útočník Martin Bakoš předčasně končí angažmá v mistrovském Třinci. S dvaatřicetiletým účastníkem dvou mistrovství světa a olympijských her v roce 2018 v Pchjongčchangu se Oceláři dohodli na ukončení spolupráce. Bakoš přišel do Třince v lednu po působení v Soči v KHL a stihl za Oceláře sehrát jen 13 utkání, z toho dvě v play off.

Foto: HC Bílí Tygři Liberec

Slovenský útočník Martin Bakoš na archivním snímku ještě jako hráč libereckého týmu.Foto: HC Bílí Tygři Liberec

Článek

"V lednu jsme nečekali s ohledem na podepsaný dlouhodobý kontrakt, že by se v létě mohl na trhu objevit Libor Hudáček, o kterého jsme měli dlouhodobě zájem. Martin i Libor jsou praváci a mají podobný herní styl, místo je však jen pro jednoho. S Martinem jsme se proto dohodli na ukončení jeho smlouvy. Děkujeme za odvedené služby a přejeme mu hodně štěstí v další kariéře," řekl klubovému webu sportovní ředitel Třince Jan Peterek.

Bakoš se jako bývalý hráč Liberce vrátil do české extraligy po necelých čtyřech letech, během kterých působil i na farmě Bostonu v Providence v AHL, ve Vladivostoku a ve Spartaku Moskva. Na severu Čech hrál v letech 2014 až 2016 a v sezoně 2017/18. S Bílými Tygry získal titul v roce 2016, zajistil ho vítěznou trefou v prodloužení šestého finále na ledě Sparty.

"Budu na Oceláře vzpomínat jen v tom nejlepším. Je to profesionální hokejová organizace, v kádru je velká konkurence. Někdy se ale stane, že se angažmá nepovede podle představ. Přišel jsem do rozběhnutého vlaku, který drtil soupeře i beze mě. Takže jsem neměl prostor předvést, že jsem platný hráč. Chci hrát co nejvíce, proto jsme se dohodli, že se naše cesty s Oceláři rozejdou," prohlásil Bakoš.

Reklama

Související témata:
O2 TV Sport K. Vary - Ml. Boleslav dnes 17 : 30
20221006T17 : 30:00+0200
Ml. Boleslav vs. K. Vary
Ml. Boleslav vs. K. Vary
Ml. Boleslav
K. Vary
  Vítkovice - Pardubice dnes 18 : 00
20221006T18 : 00:00+0200
Pardubice vs. Vítkovice
Pardubice vs. Vítkovice
Pardubice
Vítkovice
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články