Sparta vyhrála v Litvínově, ale přišla o krále bodování Tona

Hokejisté pražské Sparty se blíží vysněné osmé příčce pro postup do play-off. Ve 40. kole zvítězili na ledě Litvínova 2:1 v prodloužení, když ústřední postavou zápasu byl sparťanský obránce Jan Hanzlík, který dal oba góly hostí. Černou skvrnou zápasu bylo zranění Petra Tona, lídra bodování si zlomil ruku a sezóna pro něj skončila.

Radost v podání hokejistů Sparty

Vedení v tabulce udržela Slavia, která bez problémů porazila Vsetín 3:1. Domácí dali všechny své branky po jednatřiceti minutách, na první dvě přihrál Jaroslav Bednář. Za hosty poté dokázal snížit pouze Demel.

Nejbližší pronásledovatel Slavie Liberec deklasoval 6:1 Třinec a zaznamenal nejvyšší výhru doma v letošní sezóně. Jjedním gólem a dvěma asistencemi se přitom blýskl slovenský útočník Lubomír Vaic. Na Slavii ztrácejí Tygři v tabulce stále šest bodů.

V souboji Zlína se Znojmem zářili brankáři Igor Murín a Jiří Trvaj. O výhře domácích 2:1 v prodloužení rozhodla až branka obránce Lukáše Galvase. Naopak ani nastavené minuty nepomohly určit vítěze zápasu mezi Karlovými Vary a Pardubicemi. Úřadující mistr měl dokonce dlouho namále, ale dvěma góly v posledních sedmi minutách dokázal srovnat na konečných 2:2 a skóre už se v prodloužení nezměnilo.

Pád kladenských hokejistů se nezastavil ani v Českých Budějovicích. Středočeši tam prohráli 1:4 a tým, který byl zkraje sezóny na druhém místě tabulky, je nyní až dvanáctý. Na devátou příčku si naopak polepšila Plzeň výhrou 4:3 na ledě Vítkovic. Cennou výhru ve vypjatém souboji o play-off urvali hosté díky třem slepeným gólům z úvodu závěrečné třetiny.