Hlavní obsah

Sparta získala do útoku nečekanou finskou posilu

Finskou posilu si dva týdny před uzavření přestupního trhu vyhlédla hokejová Sparta. Útočník Olavi Vauhkonen hrál naposledy za klub SaiPa Lappeenranta a udivující jsou jeho fyzické parametry, neboť měří téměř dva metry a váží 110 kilogramů. „Postavou budí respekt, umí se dostat soupeřům pod kůži. Je to hráč, kterého je opravdu těžké odstavit z předbrankového prostoru," těší sportovního manažera Jaroslava Hlinku.

Foto: HC Sparta Praha

Hokejisty extraligové Sparty posílil finský útočník Olavi Vauhkonen.Foto: HC Sparta Praha

Článek

Hodně využívám své tělo a nebojím se přitvrdit. Rád hraju ofenzivní hokej, ale tvrdé práce vzadu se rozhodně neštítím," říká o sobě na klubovém webu pražského celku Vauhkonen, jenž podepsal kontrakt do konce sezony a v úterý se už bude hlásit na prvním tréninku Sparty.

Přichází z posledního týmu finské ligy s motivací zahrát si o český titul. „Hodně se těším na play off, Sparta má skvělý tým a má velkou šanci uspět. Doufám, že do mužstva dobře zapadnu a že budu co nejvíc nápomocný," naznačuje hokejista, jenž ve finské lize odehrál přes pět stovek utkání.

Foto: HC Sparta Praha

Finský hokejový útočník Olavi Vauhkonen naposledy působil v týmu SaiPa Lappeenranta.Foto: HC Sparta Praha

Změna hokejového prostředí bere jako vítaný impuls. „Vždy je hezké zažít něco nového. Zase si odnesu nové zkušenosti, které mě mohou posunout," vypráví Vauhkonen, jenž si zahrál ještě v Tappaře Tampere po boku i několika sparťanů, například Adama Poláška nebo Michala Moravčíka. „Ani jsem si nestihl s klukama o tom něco říct, všechno kolem mého přestupu se domluvilo opravdu hodně rychle," tvrdí.

„První kontakt se Spartou proběhl v pátek a v pondělí jsem už seděl v letadle do Česka," přibližuje finský útočník, který už příští týden oslaví 34. narozeniny. „Jsem ale rád, že nepřicházím do úplně cizího prostředí, vždy je fajn, když v týmu někoho znáte. Celý proces začleňování je jednodušší a příjemnější.

Reklama

O2 TV Sport 3 : 1 Třinec - Sparta 3 : 1 dohráno
20230324T19 : 00:00+0100
Třinec vs. Sparta
Třinec vs. Sparta
Třinec
Sparta
ČT sport 1 : 2 Liberec - Hr. Králové 1 : 2 dohráno
20230324T17 : 00:00+0100
Liberec vs. Hr. Králové
Liberec vs. Hr. Králové
Liberec
Hr. Králové
ČT sport Vítkovice - Brno dnes 17 : 00
20230325T17 : 00:00+0100
Vítkovice vs. Brno
Vítkovice vs. Brno
Vítkovice
Brno
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •