Spartě návrat z karantény nevyšel, Kladno znovu jásá! Lídr z Třince navýšil náskok

Litvínov, Vítkovice a Brno musely v týdnu do karantény a stále jsou mimo hru. Hokejová Tipsport extraliga tak měla v neděli na programu pouze pětici duelů, v nichž se více dařilo domácím. V rámci okleštěného 45. kola zvítězil lídr z Třince nad Mladou Boleslaví 7:3 a navýšil svůj náskok před Hradcem Králové, který podlehl Českým Budějovicím 2:3 po samostatných nájezdech, na pět bodů. Oceláři mají navíc odehráno o utkání méně. Pardubice si poradily se Zlínem 4:1 a jedině Sparta na vlastním ledě prohrála, s Kladnem 2:3. Hokejisté Karlových Varů si s Olomoucí předehráli zápas 50. kola a zvítězili 4:3 v prodloužení.

Hokejisté Kladna oslavují vítězný gól na 3:2.

Bruslaři z Mladé Boleslavi nedali v předchozích vzájemných zápasech Ocelářům gól dlouhých 180 minut a 57 sekund, ale tentokrát začali skvěle. Záhy si vybudovali dvougólový náskok, ovšem mistr ještě do první pauzy srovnal skóre a třemi trefami v prostředním dějství si vybudoval pohodlný náskok. Čtyři góly dali vítězové v přesilovkách. Třetí výhrou v řadě si úřadující šampioni upevnili vedoucí pozici v tabulce.

Spartě se návrat z karantény v tradičně třaskavém souboji s Kladnem nepovedl. Pražané sice dvakrát vedli, ale hosté s Jaromírem Jágrem jen na střídačce dokázali v obou případech odpovědět. Rozhodující úder zasadil domácím v 51. minutě v přesilové hře Ladislav Zikmund, jinak kmenový hráč Sparty, který v Kladně hostuje. Rytíři vyhráli v sezoně i druhý duel v O2 areně a zvýšili svůj náskok na poslední Zlín na 14 bodů.

Jaromír Jágr na kladenské střídačce.

Berani totiž na horkém ledě v Pardubicích, které ještě v lednu nenašly přemožitele, neměli šanci. Dynamo vyhrálo pátý zápas za sebou a ze třetí pozice ztrácí na druhý Hradec jen tři body a navíc má odehráno o utkání méně. Dvěma góly se na výhře Východočechů 4:1 podíleli Anthony Camara a Patrik Poulíček.

Zleva Thomas Percy z Českých Budějovic, Richard Nedomlel z Hradce Králové a brankář Dominik Hrachovina z Českých Budějovic.

Sedmý Motor využil příležitost odčinit páteční zaváhání s Kladnem. Na druhý Mountfield si dokázal doma vyšlápnout už v říjnu, v prosinci pak na jeho ledě vydřel cenný bod a dařilo se mu i tentokrát. O šesté výhře Jihočechů z posledních osmi zápasů rozhodl v samostatných nájezdech Martin Hanzl.

V utkání karlovarské Energie s Olomoucí se skóre přelévalo jako na houpačce. Západočeši vedli 2:0, ale zkušený a střelecky disponovaný Jan Knotek ho čistým hattrickem v prostřední části hry otočil. Koblasa ve třetí třetině poslal utkání do prodloužení, v němž v čase 63:01 vystřelil domácím bonusový bod navíc svým druhým gólem v utkání Jakub Flek.

.Střelec Jakub Flek z Karlových Varů se raduje z gólu.

Hokejová Tipsport extraliga - 45. kolo:
Třinec - Mladá Boleslav 7:3
Branky: 11. a 49. E. Hrňa, 14. a 39. Nestrašil, 25. M. Kovařčík, 28. Kundrátek, 57. Martin Růžička - 3. D. Šťastný, 7. Flynn, 41. Najman.
České Budějovice - Hradec Králové 3:2 po sam. nájezdech
Branky: 14. Karabáček, 24. Pech, rozhodující sam. nájezd Hanzl - 13. McCormack, 52. Jank
Pardubice - Zlín 4:1
Branky: 2. a 31. Camara, 36. a 45. Poulíček - 51. Honejsek
Sparta - Kladno 2:3
Branky: 4. Voženílek, 22. R. Horák - 6. Dotchin, 28. Kubík, 51. Zikmund
Předehrávka 50. kola:
Karlovy Vary - Olomouc 4:3 v prodloužení
Branky: 15. a 64. Flek, 21. T. Rachůnek, 51. Koblasa - 24., 25. a 34. z trestného střílení J. Knotek.