Hlavní obsah

Takový gól jste ještě neviděli! Hodně kuriózní, usmál se pardubický Sedlák

Inkasovali kuriózní branku, přesto Pardubičtí vezou z Liberce výhru 4:3. "Takovou branku jsem ještě neviděl," přiznal gólman Dynama Roman Will. O co větší měli Severočeši při první trefě štěstí, o to smolnější branka z jejich pohledu dramatickou bitvu dvanáct vteřin před koncem rozhodla.

Foto: Radek Petrášek, ČTK

Pardubický Martin Bučko (uprostřed) nepouští Michaela Frolíka z Liberce do blízkosti brankáře Romana Willa.Foto: Radek Petrášek, ČTK

Článek

Severočeši s Pardubicemi pokaždé jen dotahovali, poprvé vyrovnali v polovině první třetiny trefou, jakou jen tak v nejvyšší soutěži neuvidíte. „Hodně kuriózní gól," usmál se zkušený útočník Dynama Lukáš Sedlák.

Jak se puk do pardubické branky v desáté minutě dostal? Po střele Jaroslava Vlacha v přesilové hře si pomalu téměř všichni aktéři mysleli, že puk má gólman Roman Will pod kontrolou. Pardubičtí svého brankáře vedle klece obklopili a čekali na hvizd sudích.

„Asi nejvíc mě zmátlo, že všichni hráči kolem mě se furt dívali, kde puk mám. Taky jsem se díval. Pak už jsem jen na poslední chvíli viděl, jak letí do branky," popsal Will překvapivý moment.

Kotouč se od něj totiž odrazil vysoko do vzduchu a prakticky bez povšimnutí hráčů spadl před modrou čáru k T. J. Melanconovi. „Byl asi jediný, kdo puk viděl. Spadl mu přímo na klacek a naštěstí furt hrál. Jeho zásluha," okomentoval nevšední situaci liberecký útočník Tomáš Filippi, jemuž parťák rychle nahrál a on střelou do odkryté branky poprvé vyrovnal. „Vypadá to strašně jednoduše, ale měl jsem celkem nervy. Naštěstí tam nikdo nebyl, jen jsem nechtěl trefit něčí nohy a snažil se trefit bránu," přiznal Filippi.

„Nikdo asi pořádně nevěděl, kde puk je. Možná ani rozhodčí. Nevím, zda čekali, nebo ho jeden z nich viděl. Myslel jsem, že ho Roman má někde pod rukou a jen jsem čekal na píšťalku. Musel letět asi hodně vysoko, protože nepadal hrozně dlouho. A najednou se objevil přímo před hráčem u modrý. V tu chvíli jsem si říkal, že je to jasný gól, protože nikdo nevěděl, kde je...," přiznal Sedlák, jenž se jen modlil, aby Filippi trefil obránce Čerešňáka, už poslední překážku od inkasování. „Bohužel tam spadl," vylíčil kuriozní gól Sedlák.

Pardubičtí se však rychle oklepali. Pokaždé v jiskřivém utkání dokázali domácím znovu odskočit, bílé šelmy dvakrát stačily korigovat. Až na čtvrtou trefu Roberta Kousala  v oslabení necelý tucet vteřin před koncem zareagovat nestihly.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •