TOP KURIOZITY: Úsměvné momenty extraligy? Hrenákův dárek nebo blázinec v Olomouci

Hokejová extraliga má za sebou první čtvrtinu základní části a Sport.cz vám po ní nabízí hitparády nejlepších zákroků gólmanů, nejkrásnějších gólů a rovněž kuriozit. Nyní se zaměříme právě na netradiční a úsměvné momenty české nejvyšší soutěže. V anketě pod článkem můžete hlasovat, která z pěti kuriozit vás zaujala nejvíce.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

TOP 5 kuriozit první čtvrtiny extraligové sezonyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

1) Zmatený Hrenák daroval gól Varům

Budeš rozehrávat, nebo ne? Liberecký gólman Dávid Hrenák v duelu 6. kola na ledě Karlových Varů předvedl nevídanou hrubku. Po střele Filipa Koffera držel puk mezi betony, jenže místo přerušení hry po chvilce váhání lapačkou posunul kotouč před sebe. S tím přihlížející McCoshen vůbec nepočítal, a tak z toho byla snadná trefa pro domácího Koffera. Nakonec při výhře 5:2 i vítězná.

2) Strnad nasadil bodyček rozhodčímu

Ve špatný moment na špatném místě. Čárový rozhodčí Vladimír Rožánek se svíjel v bolestech poté, co schytal tvrdý náraz od kladenského útočníka Jakuba Strnada. Ten ve 3. kole na ledě Vítkovic chtěl zavřít mantinel, protože předpokládal, že domácí Percy bude podél něj chtít posunout kotouč. Jenže se zmýlil a za ukázkový bodyček sudímu obdržel od disciplinárky třízápasový trest. Za incident se později omluvil.

3) Pardubice se radovaly předčasně

Tahle střela ošálila úplně všechny na stadionu. Pardubický forvard David Cienciala ve šlágru 3. kola na Spartě za stavu 3:2 vypálil z pravého kruhu, prostřelil gólmana Kořenáře a začal se radovat. Spolu s ním všichni hostující hráči na ledě i narvaný kotel Dynama. Jenže euforie byla předčasná, kotouč totiž v brance vůbec neskončil, trefil jen horní tyčku. Tenhle moment nakonec stál Východočechy výhru, Sparta srovnala a zvítězila 4:3 po nájezdech.

4) Stíhací jízda Vítkovic a euforie Lakatoše

Dokud není konec, v hokeji je vždycky šance. Příkladný boj do posledních sekund ukázaly v derby Vítkovice. Na třineckém ledě prohrávaly v poslední minutě 1:3, ovšem v čase 59:27 snížil Percy a pouhou sekundu před koncem odpálil hostující euforii Dominik Lakatoš. Ridera vybojovala alespoň bod, jelikož Třinec v prodloužení rozhodl.

Olomouc–Litvínov, bitkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

5) Konec zápasu bez podání rukou

To už hrajeme play off? Ne, ale hokejisté Olomouce a Litvínova si přesto po konci utkání 13. kola (2:1) nepodali ruce. Zakázali jim to rozhodčí, kteří se báli, že by mohlo dojít na další hromadnou bitku. Ta totiž nastala hned po závěrečné siréně a trvala dlouhé dvě minuty. Pětiminutové tresty obdrželi domácí Káňa s Rutarem a hostující David Kaše se Zemanem.

Která kuriozita z první čtvrtiny extraligy vás zaujala nejvíce?