Třinec - Liberec 7:2Třinec si v repríze finále doma pořádně zastřílel

37. Ordoš 5 : 2
46. Hrňa 6 : 2
50. Nestrašil 7 : 2

28. 9. 2021 19:46

Hokejisté Třince porazili v 9. kole extraligy na svém ledě Liberec 7:2. Úřadující mistr rozhodl reprízu finále v rozmezí 20. až 31. minuty, kdy otočil z 0:1 na 5:1. Na obratu se podílel dvěma góly Martin Růžička, který už má v této sezoně na kontě jedenáct bodů (6+5), a Erik Hrňa si připsal tři body (1+2). Hosté zaznamenali nejvyšší porážku sezony a v posledních čtyřech zápasech získali jen bod.

Hokejisté Třince se radují z gólu, zleva Martin Marinčin, Tomáš Kundrátek, Miloš Roman a Andrej Nestrašil.Foto: Vladimír Pryček, ČTK

Třinec byl v úvodní třetině střelecky aktivnější (14:7), ale skóre se měnilo na druhé straně. Hrehorčákovu rozehrávku vystihl na útočné modré čáře Filippi, navázal na sebe dva protihráče i pozornost Mazance a uvolnil u levé tyčky Záborského. Vzápětí mohlo být s domácími ještě hůř. Ordoš obral o puk Nestrašila a pohotovou ranou z mezikruží rozezvonil horní tyč.

Oceláři vyrovnali ještě v první třetině v přesilové hře, Marinčinova střela od modré čáry se zastavila až v síti. Slovenský bek dal svůj první gól v extralize. Po přestávce fauloval Derner v úniku Růžičku, který z následného trestného střílení překonal Kváču švihem mezi betony. Třetí gól přidal po elegantním manévru Michal Kovařčík, který se neukvapil střelou z levého kruhu, obkroužil kolem branky a zakončil do prázdné branky. Obrat pokračoval gólem Marcinka z brejku dva na jednoho po přihrávce Hrni.

Hostující kapitán Jelínek poté trefil horní tyč a po nepřehledném závaru dopravil puk i do branky. Rozhodčí si ale vyžádali videozáznam a gól neuznali, protože mu předcházela hra rukou. Snížit mohl i Ordoš, na obranné modré čáře vzal Růžičkovi puk, vyrazil do sóla, ale Mazanec zasáhl vyrážečkou. Poté Růžička využil přesilovou hru střelou mezi betony Kváči. Třinecký kanonýr se 541. bodem vyrovnal v historické tabulce produktivity Ocelářů druhému Polanskému.

Liberec se ale přece jen dočkal gólu, zblízka se prosadil ve 37. minutě agilní Ordoš. Úvod třetí třetiny se nesl v duchu náporu Liberce, ale udeřili domácí. Z brejku zvýšil po přihrávce Marcinka do prázdné branky Hrňa. Domácí byli při chuti, po křížném pasu Michala Kovařčíka střílel do odkryté branky Nestrašil. Oceláři nasázeli v sezoně sedm gólů podruhé. Smůlu hostů završil další tyčkou Šmíd.

9. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 7:2 (1:1, 4:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 20. Marinčin (A. Nestrašil), 24. Martin Růžička z tr. střílení, 28. M. Kovařčík (O. Kovařčík), 31. Marcinko (Hrňa, Šedivý), 36. Martin Růžička (Hrňa), 46. Hrňa (Marcinko, Šedivý), 50. A. Nestrašil (M. Kovařčík) - 12. Záborský (Filippi), 37. Ordoš (Najman). Rozhodčí: R. Šír, Vrba – Gerát, Hynek. Hynek. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 3396.
Třinec: Mazanec - Kundrátek, D. Musil, Marinčin, M. Doudera, Zahradníček, Jaroměřský, Matyáš - Martin Růžička, P. Vrána, Daňo - O. Kovařčík, M. Kovařčík, A. Nestrašil - Hrňa, Marcinko, Šedivý - Kofroň, Miloš Roman, Hrehorčák. Trenér: Varaďa.
Liberec: Kváča - Melancon, Šmíd, Rosandič, Vitásek, M. Ivan, Derner - Ordoš, Gríger, Birner – Zachar, Filippi, Záborský - Faško-Rudáš, P. Jelínek, J. Vlach - J. Šír, Najman, Rychlovský. Trenér: P. Augusta.

Souhrn z výsledků:
2.3.2022 45. kolo Brno HC Kometa Brno - HC Olomouc Olomouc Brno - Olomouc Odloženo
20220302T18 : 00:00+0000
Brno vs. Olomouc
Brno
Olomouc
1.3.2022 43. kolo Litvínov HC VERVA Litvínov - Mountfield HK Hr. Králové Litvínov - Hr. Králové Odloženo
20220301T17 : 30:00+0000
Litvínov vs. Hr. Králové
Litvínov
Hr. Králové
17.2.2022 43. kolo Sparta HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary K. Vary Sparta - K. Vary Odloženo
20220217T18 : 30:00+0000
Sparta vs. K. Vary
Sparta
K. Vary
15.2.2022 42. kolo K. Vary HC Energie Karlovy Vary - ČEZ Motor České Budějovice Č. Budějovice K. Vary - Č. Budějovice Odloženo
20220215T15 : 30:00+0000
K. Vary vs. Č. Budějovice
K. Vary
Č. Budějovice
11.2.2022 49. kolo Pardubice HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno Brno Pardubice - Brno Odloženo
20220211T18 : 00:00+0000
Pardubice vs. Brno
Brno
10.2.2022 45. kolo Vítkovice HC Vítkovice Ridera - Bílí Tygři Liberec Liberec Vítkovice - Liberec Odloženo
20220210T17 : 30:00+0000
Vítkovice vs. Liberec
Vítkovice
Liberec
30.1.2022 44. kolo Hr. Králové Mountfield HK - HC Vítkovice Ridera Vítkovice Hr. Králové - Vítkovice Odloženo
20220130T16 : 00:00+0000
Hr. Králové vs. Vítkovice
Hr. Králové
Vítkovice
Včera 37. kolo Sparta HC Sparta Praha - HC VERVA Litvínov Litvínov Sparta - Litvínov 3 : 1

Souhrn z kalendáře:
dnes 17 : 00 43. kolo Pardubice HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc Olomouc TV Tipsport Pardubice - Olomouc Vsadit
20220126T17 : 00:00+0000
Olomouc
dnes 17 : 30 47. kolo Vítkovice HC Vítkovice Ridera - HC Energie Karlovy Vary K. Vary TV Tipsport Vítkovice - K. Vary Vsadit
20220126T17 : 30:00+0000
Vítkovice
K. Vary
dnes 18 : 00 52. kolo Kladno Rytíři Kladno - HC Oceláři Třinec Třinec TV Tipsport Kladno - Třinec Vsadit
20220126T18 : 00:00+0000
Kladno
zítra 17 : 30 46. kolo Plzeň HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice Pardubice O2 TV Sport Plzeň - Pardubice Vsadit
20220127T17 : 30:00+0000
Plzeň vs. Pardubice
Plzeň
28.1. 17 : 30 46. kolo Č. Budějovice ČEZ Motor České Budějovice - HC Oceláři Třinec Třinec TV Tipsport Č. Budějovice - Třinec Vsadit
20220128T17 : 30:00+0000
Č. Budějovice vs. Třinec
28.1. 17 : 30 46. kolo Litvínov HC VERVA Litvínov - PSG Berani Zlín Zlín TV Tipsport Litvínov - Zlín Vsadit
Litvínov vs. Zlín
Litvínov
Zlín
28.1. 17 : 30 46. kolo Ml. Boleslav BK Mladá Boleslav - HC Olomouc Olomouc TV Tipsport Ml. Boleslav - Olomouc Vsadit
Ml. Boleslav vs. Olomouc
Ml. Boleslav
Olomouc
28.1. 17 : 30 46. kolo Vítkovice HC Vítkovice Ridera - Rytíři Kladno Kladno TV Tipsport Vítkovice - Kladno Vsadit