Třinec ukázal sílu a je v semifinále! Hübl tam v prodloužení poslal i Litvínov

Hokejisté Třince se po Spartě stáli dalšími účastníky semifinále extraligového play off. O pár desítek minut se mezi čtyři nejlepší týmy soutěže dostal i Litvínov. Oba čerstvě postupující celky k dnešním vítězstvím potřebovaly obrat. Třinečtí po nervy drásající třetí třetině porazili Mladou Boleslav 4:3 a ukončili sérii (4:1). Výhoda domácího prostředí dlouho nepomáhala Chemikům proti Pardubicím, ale v prodloužení je gólem na 2:1 poslal dál Hübl (série 4:1). Zbývá určit už jen jediného semifinalistu. Ten vzejde ze série mezi Brnem a Zlínem (zatím 3:2).

Vladimír Dravecký z Třince se raduje. Oceláři postupují přes Mladou Boleslav.

Třinec dokázal ve středu vyhrát čtvrtý zápas série na ledě Mladé Boleslavi a dnes tak měl  první příležitost sérii ukončit. A využil ji. Úspěšně útočil na čtvrtý postup do semifinále za posledních pět let. V dosavadním průběhu série vždy platilo, že jako první se střelecky prosadil domácí tým. Potvrdilo se to i dnes, ale jasno o osudu zápasu dlouho nebylo.

Už v první třetině Středočeši zlobili - srovnali na 1:1, Klepiš vrátil vedení Třinci, ale ve třetí dvacetiminutovce přišel šokující obrat - 2:3. Třinec ovšem ukázal sílu a potvrdil roli favorita. Srovnal při power play v 59. minutě a ještě ve třetím dějství - 11 sekund před koncem - zvládl Linhart dovršit další obrat v zápase a zařídit postup do semifinále.

Po patnácti letech v elitní čtyřce

Pardubice po středeční první výhře v sérii nad Litvínovem živily naději, že jako první tým v historii extraligového play off otočí nepříznivý stav 0:3 na zápasy. Nezdařilo se, v semifinále chybějí potřetí v řadě. To Litvínov, který doma vyhrál potřinácté za sebou, se mezi nejlepší kvarteto probojoval po dlouhých patnácti letech. Útočník Vervy Viktor Hübl dnes nastoupil ke svému 900. zápasu v tuzemské nejvyšší soutěži a oslavil to skvěle. Rozhodující trefou.

Jenže vítězství se rodilo těžce. Litvínov záhy prohrával 0:1. Hosté využili přesilovku 5 na 3 a udatně se vzpouzeli možnosti dnešního vyřazení. Ve třetí třetině ale srovnal Petružálek, prodlužovalo se. Kristan v pardubické bráně dlouho držel naděje svého týmu při životě. A když byl překonán, sudí gól neuznali. Proti Hüblově sólu a ráně k tyči už ale byl zase bezmocný. A namítat tentokrát nemohl nikdo nic.

O posledním semifinalistovi může být jasno už v sobotu, kdy se hraje šestý zápas zbývající série Zlín - Brno (16:20 h). Teprve její konečný výsledek dá podobu dvojicím pro pokračování soutěže. Alternativy?  Ta první: Třinec - Sparta a Litvínov - Brno. Druhá: Třinec - Zlín a Litvínov - Sparta.

Pátým kolem rovněž pokračovala skupina o umístění, která už je ovšem rozhodnutá - do baráže míří Slavia a Olomouc. Hanáci dnes prohráli 2:3 s Karlovými Vary, Slavia porazila Liberec 3:1.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy, 5. zápasy:
Třinec - Mladá Boleslav 4:3
Branky: 8. Plíhal, 35. Klepiš, 59. Adamský, 60. Linhart - 10. Bárta, 51. Pabiška, 56. Hyka
Konečný stav série: 4:1.
Litvínov - Pardubice 2:1 po prodloužení
Branky: 41. Petružálek, 74. Hübl - 4. Sýkora