Hlavní obsah

Třístý gól Růžička slavil jen chvíli. Náladu mu pokazila další porážka. Nehrajeme všichni, vytýkal týmu

Ani ve čtvrtém domácím utkání sezony obhájce mistrovské trofeje Třinec na vlastím ledě nedokázal zvítězit. V 7. kole hokejové extraligy v prodloužení prohrál 3:4 s Libercem, přesto by se důvody k malé oslavě v šatně Ocelářů našly. Útočník Martin Růžička, jenž se proti Severočechům podepsal pod všechny tři góly svého týmu (1+2), vstřelenou brankou zakulatil počet svých gólů v extralize na tři stovky.

Foto: Jaroslav Ožana, ČTK

Třinecký střelec Martin Růžička.Foto: Jaroslav Ožana, ČTK

Článek

„Je to velká meta, jsem rád za to, hodně si toho vážím. Nevím, kolika hráčům v historii se to podařilo, takže děkuju všem, co mi k tomu pomohli. Od vedení, přes spoluhráče, trenéry, rodinu," říkal 36letý hokejista.

Gólem na 2:1 předběhl v historickém pořadí Tomáše Vlasáka a nyní mu patří mezi nejlepšími extraligovými střelci jedenáctá příčka. Na desátého Davida Hrušku ztrácí tři branky. Lídrem pořadí je se 402 brankami exlitvínovský Viktor Hübl. „Každý z gólů, který jsem vstřelil má nějaké kouzlo a je velmi těžké vypíchnout jeden," řekl Růžička.

Po chvilce váhání přesto jeden z paměti vylovil. „Možná gól v sedmém semifinále předminulé sezony proti Mladé Boleslavi (Růžička vstřelil v čase 47:00 úvodní gól utkání, Třinec vyhrál doma 3:0 a postoupil do finále - pozn. aut.). Z toho jsem měl velkou radost," připomněl třinecký útočník.

První extraligovou trefu zaznamenal berounský rodák 29. září 2006 v dresu Znojma proti Slavii (5:2). „Byl to gól v přesilovce. Tenkrát mi poslal Peter Pucher křížnou nahrávku, já vystřelil a spadlo to tam," pousmál se.

Také na jubilejní třístý mu nahrál slovenský hokejista Marko Daňo. Třinec se tím v úvodní minutě druhé třetiny dostal do vedení, které ale neudržel a připsal si čtvrtou domácí porážku v řadě.

Foto: Petr Sznapka, ČTK

Zleva Daniel Kurovský z Třince, brankář Liberce Jakub Neužil.Foto: Petr Sznapka, ČTK

„Nic příjemného. Na to nejsme opravdu zvyklí. Mluvíme o tom, teď jde o to, abychom to i dělali. Zatím nehrajeme všichni," zdůraznil zkušený útočník. „Musíme hrabat, makat a jít tomu naproti. Když tomu nedáte všechno, tak se ani štěstí kolikrát nepřikloní," poukázal.

Třinec si nyní na chvíli od extraligových starostí odpočine. V úterý bude ve švýcarském Davosu bojovat o udržení naděje postoupit ze základní skupiny Ligy mistrů. „Můžeme toho využít k tom, abychom zapracovali na věcech, o kterých se bavíme. Nemusíme hrát pěkně, ale vyhrát. O to jde. To je i můj další osobní cíl. Pomáhat týmu k tomu, abychom vyhrávali a byli úspěšní," prohlásil Růžička.

Reklama

Související témata:
  Ml. Boleslav - Plzeň dnes 17 : 30
20221201T17 : 30:00+0100
Ml. Boleslav vs. Plzeň
Ml. Boleslav vs. Plzeň
Ml. Boleslav
Plzeň
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?