Už jsme pletli nohama, ale píšeme historii, těší Daňa

Dokázali dosud nemožné. Hokejisté Třince jako první extraligový celek otočili sérii play off z 0:3 na zápasy. V sobotu vyhráli na ledě Sparty 3:2 až ve čtvrtém prodloužení. „Bylo to už jen o vůli a týmovém duchu,“ říkal po postupu jeden z jeho hlavních strůjců, útočník Marko Daňo.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Sparta - Třinec, rozhodující branka Třince a pozápasové emoceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Semifinále play off: 7. zápas Sparta - Třinec1/23

Slovenský forvard umí dávat góly v klíčových momentech. Čtvrtý zápas prakticky rozhodl, prosadil se i v pátém duelu na Spartě a v rozhodující sedmé bitvě vyrovnával necelou minutu před koncem třetí třetiny na 2:2. I díky němu tak mohl ve 122. minutě dokonat historický obrat Miloš Roman.

„Jsme první mužstvo, které tohle dokázalo. Píšeme historii, neskutečná euforie,“ soukal ze sebe 29letý útočník. „V té 122. minutě člověk ani neví, jestli už na půl cesty někde nespadne,“ pokračoval Daňo.

Pod zlatým gólem bude navždy podepsán jeho krajan Roman. K jeho trefě by však ani nedošlo, kdyby brankář Ondřej Kacetl nevytáhl několik skvělých zákroků v prodloužení. „Strašně moc toho pochytal. Ale věříme jeden druhému a pomáháme si navzájem. Doufám, že další milník překonáme ve finále,“ pravil Daňo.

Sparta - Třinec 2:2 (60. Daňo)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Poslední série letošního extraligového play off odstartuje v úterý. Času na regeneraci tedy nebudou mít Oceláři mnoho. Základní část i vyřazovací boje naznačují, že favoritem budou Pardubice. Na druhou stranu Třinec obhajuje mistrovský titul a na nejcennější tuzemskou hokejovou trofej může dosáhnout už popáté v řadě.

Zatímco Dynamo bude před úterním úvodním vhazování jedenáct dnů odpočívat, Třinec má na regeneraci k dispozici jen necelé tři dny. „Tlak bude na soupeři a myslím, že po takovém obratu ani nebudeme mít čas přemýšlet nad nějakou únavou. Máme natrénováno,“ hlásí bojovně naladěný Daňo.