SESTŘIH: Rachůnek zařídil Energii výhru v prodloužení

Hokejisté Karlových Varů zvítězili v 17. kole extraligy na ledě Plzně 3:2 v prodloužení. První západočeské derby sezony hosté dlouho ovládali, ale dvoubrankové manko domácí umazávali a v 55. minutě utkání poslal svojí první brankou ročníku do prodloužení Miroslav Indrák. Nastavení ale ukončil již po 18 sekundách vítěznou trefou Tomáš Rachůnek, domácí tak prohráli třetí z posledních čtyř zápasů.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Škoda Plzeň vs. HC Energie Karlovy Vary 2:3 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Online přenos můžete sledovat zde.

Po úvodním oťukávání udeřili hosté. Beránek proměnil nájezd. Až napodruhé, první pokus Pavlát vyrazil, ale jen před karlovarského střelce.

Plzeň - Karlovy Vary 0:1 (10. Beránek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Další karlovarská radost přišla ve 30. minutě. Zvyšoval Huttula.

Plzeň - Karlovy Vary 0:2 (30. Huttula)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 32. minutě ji utlumil Lev, který při přesilovce pálil z levého křídla a prostřelil Frodla.

Plzeň - Karlovy Vary 1:2 (32. Lev)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A Plzeň mohla i srovnat. Střelu Poura Frodl neudržel, puk na poslední chvíli odpálil z brankové čáry karlovarský obránce Dlapa.

Plzeň - Karlovy Vary, Dlapa zachránil už překonaného FrodlaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Pak se vyznamenal i Frodl. Indrák vystihl ve vlastním oslabení chybnou karlovarskou rozehrávku, v úniku ale na hostujícího gólmana nevyzrál.

Plzeň - Karlovy Vary, zákrok Frodla proti IndrákoviVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Nepříjemnou chvilku si pak prožil plzeňský útočník Pour, jehož dělovkou do slabin trefil vlastní spoluhráč Lev. Pour následně po pár minutách odešel do kabin.

Plzeň - Karlovy Vary, Lev sestřelil spoluhráče PouraVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 55. minutě se nakonec mohl Indrák radovat z vyrovnání. Frodl sice fantasticky lapačkou puk zachytil, ale po dlouhém zkoumání rozhodčí odhalili, že puk už byl za čárou.

Plzeň - Karlovy Vary 2:2 (55. Indrák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V přídavku rozhodl T. Rachůnek, v situaci dva na jednoho nevolil přihrávku a puk po jeho blafáku nakonec proklouzl pod Pavlátovým tělem za brankovou čáru. Obranný zákrok přišel pozdě.

Plzeň - Karlovy Vary 2:3 pp (61. T. Rachůnek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

17. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 32. Lev (Zámorský), 55. Indrák - 10. O. Beránek (Hladonik), 30. Huttula (Koffer, O. Procházka), 61. Rachůnek (Gríger, Stříteský). Rozhodčí: Jeřábek, Ondráček - J. Svoboda, Thuma. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 6029.
Plzeň: Pavlát - Zámorský, Malák, Laakso (27. Kvasnička), A. Jiříček, Piskáček, Houdek - Holešinský, Lev, Söderlund - Rekonen, Indrák, Pour - Matýs, Jansa, Schleiss - Šiler, P. Straka, Hrabík. Trenér: Kořínek.
Karlovy Vary: Frodl - Huttula, Plutnar, Stříteský, Mikyska, Dlapa, Havlín - O. Beránek, Černoch, Hladonik - Kangasniemi, Gríger, Rachůnek - Zetterberg, Jiskra, Redlich - O. Procházka, Koffer, Kofroň. Trenér: Bruk.