Vítkovice přetlačily Liberec a prodloužily vítěznou šňůru

OSTRAVA

Dvěma slepenými góly ze závěru utkání přemohli vítkovičtí hokejisté Liberec 2:1 a ze série tří zápasů na domácím ledě vytěžili plný bodový zisk. Padesát minut se čekalo na gól. Střeleckou mizérii ukončil liberecký Víšek, ale závěr byl triumfem vítkovické bojovnosti. Výsledek přetočili během 38 sekund Kropáč s Irglem a Ostravané tak znovu opustili poslední místo.

V rozháraném začátku si problémy hosté, kterým chyběl zraněný brankář Hnilička, dělali hlavně sami. Dva kumulované přestupky je už ve čtvrté minutě poslaly na 108 sekund do tří, ovšem Vítkovice většinu akcí překombinovaly a jen Irgl vyprášil Šindelářův beton jedovatým projektilem z voleje.

Liberec trpěl na triviální chyby už při zakládání útoků za vlastní brankou. Byť domácí forčekink nebyl nijak zvlášť agresivní, Vítkovičtí třikrát obrali soupeřovy zadáky, ale Mikulík ani Šimíček školácké minely hostů nepotrestali.

Severočeši v první části nepředvedli kloudnou akci. Pinc zasahoval většinou proti nahazovaným pukům, pět přesilovek za sebou však dalo Bílým tygrům půdu pod nohama. Ani hra proti oslabenému soupeři ale nevedla k šancím, snad jenom Pletkova střela ze závěru první části vylekala ostravské publikum.

Hosté v závěru doplatili na nekoncentrovanost

Liberecké chvíle přišly v závěru. Vstříc rozhodujícímu gólu vyslal ztrátou puku na vlastní modré čáře vítkovický Procházka Podkonického, Pinc však lapačkou jeho bekhendovou kličku přečetl. Liberec skóroval až ve 50. minutě, když Víšek z voleje nasměroval do sítě Plodkovo vyhrané vhazování.

Holaňova družina přesto nešla do kolen. Víškův gól vyprovokoval Vítkovice k velkému tlaku, který rychlým vyrovnáním korunoval Kropáč. Branka platila přesto, že Liberec vehementně reklamoval předchozí hvizd rozhodčího a přerušení hry, jež Kropáčově dorážce předcházelo. Nekoncentrovanost způsobila hostům újmu hned z další akce: Hubáček v přečíslení uvolnil Irgla, který si počkal na Šindelářův pohyb a po 37 sekundách švihem zamířil pod horní tyčku.

Liberec odvolal gólmana a ještě v poslední minutě nevídanou mlýnici ve vítkovickém brankoviště, ale Vaic ani Hlavačka masou těl kotouč nepropasírovali.

Vítkovice Steel - Bílí tygři Liberec 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 54. Kropáč (Tomášek), 55. Irgl (Hubáček) - 50. Víšek (Plodek). Rozhodčí: Turčan - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 8:8, navíc Podkonický (Liberec) 10 min. Bez využití. Diváci: 3957.
Sestavy:
Vítkovice: Pinc - Jurečka, Gulaši, Jasečko, S. Hudec, Kuboš, Holík, od 35. navíc Dresler - Irgl, Burger, Hubáček - Mikulík, Šimíček, Krenželok - T. Káňa, R. Procházka, Köhler - Kropáč, Tomášek, Klimek - od 31. do 32. navíc F. Seman. Trenéři: Holaň a Trličík.
Liberec: Šindelář - Moravec, Jiruš, Žabka, Kočí, Holub, Zíb, Hlavačka, Krstev - Vaic, Podkonický, Šachl - Pletka, Pabiška, Tomajko - L. Čermák, Vampola, S. Procházka - Klimenta, Plodek, Víšek. Trenéři: Paleček, V. Čermák a Kapoun.