Zvláštní verdikt sudích Boleslav využila, Jágr na sítích zuřil: Dělá si rozhodčí pr…?

Jaromír Jágr chybí na střídačce Kladna už třetí zápas, bez něj dokázali Rytíři urvat dva body v Plzni, bod doma s Hradcem a nyní zvítězili 4:3 na ledě v Mladé Boleslavi. Majitele středočeského klubu ale pořádně nakrkla situace ze 2. třetiny, kdy rozhodčí sporně vyloučili Eduardse Tralmakse, což domácí potrestali.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Zvláštní vyloučení Tralmakse naštvalo kladenského majitele Jaromíra JágraVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kladenští právě i díky gólu Tralmakse vedli 3:1. Ve 26. minutě se lotyšský útočník tlačil za branku k odraženému, přičemž mírně strčil do domácího obránce Bernada a zavadil i o gólmana Růžičku, avšak mimo brankoviště.

Sudí Jakub Šindel ovšem hned přerušil hru a poslal Tralmakse na trestnou lavici za nedovolené bránění, v duelu už podruhé. Přesně po minutě využil přesilovku Bruslařů Filip Pyrochta a snížil na 2:3. Celá situace nakrkla majitele kladenských Rytířů Jaromíra Jágra.

Hokejová legenda, která sice byla uvedena v zápise o utkání coby funkcionář, ale středočeské derby sledovala ze skyboxu, se nad verdiktem sudího podivila. „Vyloučení Edy, to si dělá rozhodčí p*del,“ vyťukal frustrovaný Jágr na Facebooku v komentáři pod příspěvkem klubu s oznámením sestavy k utkání.

Takový komentář napsal na sociálních sítích Jaromír Jágr k vyloučení Tralmakse.

Jeho frustrace je pochopitelná, aktuálně nehrající majitel si však kritikou mohl zadělat na problém. Hodnotit výkon sudích v den zápasu totiž mají zakázáno nejen hráči a trenéři, ale i funkcionáři. V minulé sezoně obdrželi pokutu třeba majitel Vítkovic Aleš Pavlík nebo generální manažer Olomouce Erik Fürst.

Podivné vyloučení Tralmakse nebylo jediným kontroverzním momentem druhé třetiny. Jen o osm minut později hostující bek Jiří Ticháček upadl u mantinelu v obranném pásmu a chtěl zastavit přihrávku Skalického, přičemž však hodil hůl. Druhý z rozhodcovské dvojice Tomáš Veselý hned zkřížil ruce nad hlavou na znamení trestného střílení.

Nikdo na stadionu pořádně nechápal, co se děje, ale pravidla hovoří jasně. „Pokud kterýkoli člen bránícího týmu hodí nebo vystřelí jakoukoli část hole, jiný předmět nebo část výstroje po puku nebo po hráči s pukem ve svém obranném pásmu, rozhodčí nechá dokončit akci, a pokud není vstřelen gól, nařídí trestné střílení,“ stojí v pravidlech extraligy.

Mladá Boleslav – Kladno, trestné střílení AaltonenaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Sudí sice nenechal akci dokončit, ale neobvyklou situaci vyhodnotil správně. Boleslav však velkou možnost na srovnání nevyužila, Aaltonenovu kličku pokryl brankář Brízgala.

Domácí ovšem nakonec kladenskou nedisciplinovanost potrestali. I ve svém druhém zápase za Rytíře se nechal dvakrát potrestat Radek Smoleňák, a to hned během dvou a půl minut. Jeho vyloučení ještě hosté přežili, ale po útočném faulu Sideroffa už inkasovali. Modrobílí tak i ve třetím utkání po sobě přišli o dvoubrankový náskok.

Tentokrát to však Středočechy nemuselo mrzet. Smoleňák totiž své tresty odčinil nejlépe, jak mohl. Dvě minuty před koncem, těsně po konci přesilovky, tečoval do branky nahození Dotchina a druhým gólem v utkání rozhodl o kladenském vítězství 4:3, prvním tříbodovém v sezoně.